В США запустили найпотужніший комп’ютер у світі

В США запустили найпотужніший комп’ютер у світі

Summit, який працюватиме на базі штучного інтелекту, допоможе в енергетичних, економічних, наукових дослідженнях

В США запустили найпотужніший комп’ютер у світі
фото Wikipedia

В американській національній лабораторії Оук-Рідж в п'ятницю, 8 червня, запущено найпотужніший суперкомп'ютер у світі. Він має назву Summit, а його потужність досягає 200 петафлопс, або 200 тис. трильйонів обчислень в секунду, наголошується в офіційному прес-релізі лабораторії, на який посилається Deutsche Welle.

Машина складається з понад 4500 тисяч серверів, кожен з яких оснащений двома 22-ядерними процесорами. За інформацією розробників, суперкомп'ютер оптимізований для роботи зі штучним інтелектом.

Подібні машини можуть застосовуватися при розробці нових видів матеріалів і моделюванні процесів, що відбуваються при вибухах зірок. Також його можливо застосовувати у військовій сфері: наприклад, при створенні нових типів озброєнь.

За словами міністра енергетики США Ріка Перрі, запуск Summit матиме неабиякий вплив на дослідження в енергетиці, наукові відкриття, економічну конкурентоздатність і національну безпеку.

Розроблений раніше в лабораторії Оук-Рідж суперкомп'ютер Jaguar був найпотужнішим у світі з 2009 по 2010 рік, а суперкомп'ютер Titan очолював список найпотужніших обчислювальних машин з 2012 по 2013 рік.

До появи Summit на вершині світового рейтингу суперкомп'ютерів знаходився китайський Sunway TaihuLight з показником в 93 петафлопс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло