Найстаріший в світі туроператор оголосив про ліквідацію

Найстаріший в світі туроператор оголосив про ліквідацію

Через рішення Thomas Cook по усьому світу застрягло близько 160 000 британських мандрівників

Найстаріший в світі туроператор оголосив про ліквідацію
фото www.flickr.com/photos/loadmaster_b707

Рада директорів британського туроператора Thomas Cook прийшла до висновку про необхідність оголосити «про примусову ліквідацію компанії з негайним вступом рішення в силу». Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на британські ЗМІ.

«Заяву про примусову ліквідацію компанії до відкриття бізнесу сьогодні було подано до Високого суду і дано розпорядження про призначення офіційної особи в якості ліквідатора компанії», – йдеться в повідомленні.

Пітер Фанкхаузер, виконавчий директор Thomas Cook, вибачився перед клієнтами, співробітниками, постачальниками і партнерами.

«Це дуже сумний день для компанії, яка стала піонером пакетного відпочинку і зробила можливими подорожі для мільйонів людей по всьому світу», – сказав він.

Своєю чергрю, управління цивільної авіації Великобританії повідомило в неділю, що всі замовлення Thomas Cook були скасовані.

Згідно з планами уряду, клієнти з Великобританії будуть повернуті в країну з 23 вересня по 6 жовтня.

«Через безпрецедентну кількість британських клієнтів, які в даний час знаходяться за кордоном, Управління цивільної авіації забезпечило флот літаків з усього світу, щоб повернути пасажирів до Великобританії зворотними рейсами», – йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті уряду Британії.

У ньому наголошується, що запущений спеціальний сайт, на якому клієнти можуть знайти детальну інформацію про такі рейсах.

Раніше міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб повідомив, що у британського уряду є план повернути додому 160 000 мандрівників з країни, що застрягли по всьому світу через ліквідацію Thomas Cook.

Туроператор, в свою чергу, підтвердив, що в даний момент у нього 600 000 клієнтів знаходяться у відпустці по всьому світу, в тому числі 160 000 громадян Великобританії.

Дане повернення, за попередніми оцінками, обійдеться уряду приблизно в $750 млн, повідомили в Управлінні цивільної авіації країни.

Нагадаємо: наприкінці серпня стало відомо про плани Thomas Cook дозволити китайській компанії Fosun Tourism отримати як мінімум 75%-у долю бізнесу туроператора і 25% долю в авіакомпанії за 450 млн футнів ($552 млн). Справи у найстарішої в світі туристичної компанії пішли на спад у зв’язку із високою конкуренцією на популярних напрямках і велику заборгованість.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті