Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Єрмак: Україна та США мають стати повноцінними стратегічними партнерами

Єрмак: Україна та США мають стати повноцінними стратегічними партнерами

Єрмак переконаний, що саме на це спрямовані закони, що ухвалює парламент останнім часом

Цей матеріал також доступний російською
Єрмак: Україна та США мають стати повноцінними стратегічними партнерами
Помічник президента Андрій Єрмак
Фото: УНІАН\ Андрій Єрмак

В рамках майбутнього візиту президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, де планується його зустріч із президентом США Дональдом Трампом, також передбачається виступ українського президента на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Про це в інтерв’ю LB.ua повідомив помічник президента Андрій Єрмак.

«Це не офіційний візит. Президент Зеленський їде на Генеральну Асамблею ООН до Нью-Йорку. Це – поїздка на Генеральну Асамблею, де запланована зустріч із Трампом – перше знайомство і гарна можливість сформувати «дорожню карту» вже на офіційний візит. Поки є кілька ключових моментів. По-перше, вони повинні познайомитися. Я вважаю, що це два неординарних політики, їм важливо налагодити особистий контакт… Президент буде виступати на Генеральній Асамблеї, де він буде нести світу меседжі стосовно місця України у світовій спільноті, про нашу позицію, як ми збираємось розвиватися, боротися з корупцією, що буде із нашою внутрішньою політикою», – сказав Єрмак.

За його словами, в Офісі президента дуже прагнуть, щоб стосунки України зі Сполученими Штатами стали ще краще, «щоб ми стали стратегічними партнерами в самому повному сенсі цього слова. Перетворились з країни, яка зацікавлена у підтримці, допомозі, в партнера з економічної точки зору. Я хочу, щоб у найближчому майбутньому Україна стала дуже привабливою для американських інвесторів».

Єрмак підкреслив, що на сьогодні близько 1,7% від загальної кількості залучених в Україну інвестицій – із США, та ці цифри зростають.

«У нас є цікаві для інвесторів проекти у галузі інфраструктури та енергетики, в том числі двосторонні, тристоронні з іншими країнами: Польщею, Словаччиною. Наша IT-галузь працює з найбільшими бізнесами, банками, логістичними компаніями по всьому світу, в тому числі у США. Вихідці з України вже створюють мільйонні, і навіть мільярдні компанії у Кремнієвій Долині», – каже він.

Він нагадав, що до України приїздять іноземці для знімання реклами і кіно, а ухвалений нещодавно закон про повернення  частини коштів іноземним компаніям, які витрачено на зйомки в Україні, аналог якого у Литві допомагає залучати серйозні  кошти, тепер допоможе і Україні.

«Інвестиції США уже є в торгівлі, будівництві, промисловості, нерухомості, та у всіх сферах. І це за старою системою. А тепер у них будуть ще і зрозумілі умови, зрозумілі правила гри. Тому зараз розробляються і ухвалюються десятки законопроєктів з покращення інвестиційного клімату, в тому числі з реформи правоохоронної та судової систем, зняття обмеження на рух капіталу. Приватизація, концесія – усе це стане зрозумілими інструментами для наших партнерів», – підкреслив помічник президента. 

Крім того, він повідомив, що наприкінці жовтня у Маріуполі планується проведення інвестиційного форуму, на який запрошуються американські партнери, яким буде представлено наявні можливості.

«До того ж буде продовжено тісну роботу з МВФ. Всі ці інструменти дадуть можливість економіці зростати тими темпами, про які каже прем’єр», – зазначив Єрмак.

Нагадаємо, 20 вересня ВР ухвалила в цілому закон про підтримку кінематографії (№1058). Він передбачає повернення частини видатків на створення фільмів лише іноземними інвесторам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті