Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Найбільша пивоварна компанія у світі AB InBev залучила під час ІРО $5 млрд

Найбільша пивоварна компанія у світі AB InBev залучила під час ІРО $5 млрд

Це IPO стало найбільшим для Гонконгської фондової біржі і другим за величиною в усьому світі в цьому році

Найбільша пивоварна компанія у світі AB InBev залучила під час ІРО $5 млрд
фото www.flickr.com/photos/montanapets

Найбільша в світі пивоварна компанія Anheuser-Busch InBev SA (AB InBev) залучила близько $5 млрд в результаті IPO свого азіатського бізнесу Budweiser Brewing Company APAC на Гонконгській фондовій біржі. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Розміщення пройшло з другої спроби: компанія планувала його провести раніше, але в липні перервала підготовку, посилаючись на ринкові умови.

AB InBev продала 1,262 млрд акцій Budweiser по 27 гонконгських доларів ($3,45) за папір. Розміщення пройшло по нижній межі оголошеного діапазону. За підсумками IPO Budweiser був оцінений більш ніж в $45 млрд, що робить його однією з найбільших пивоварних компаній світу з лістингом. Організаторами розміщення були банки J.P.Morgan і Morgan Stanley.

Торги акціями Budweiser почнуться 30 вересня.

IPO Budweiser стало найбільшим для Гонконгської фондової біржі і другим за величиною в усьому світі в цьому році (після розміщення Uber Technologies на $8,1 млрд в Нью-Йорку).

AB InBev протягом деякого часу скуповувала активи в різних регіонах, в результаті чого стала власником сотень брендів пива в десятках країн. Одночасно компанія накопичила більше $100 млрд боргу. Однією з цілей IPO в Гонконзі було залучення коштів для скорочення боргового навантаження.

У липні AB InBev скасувала розміщення в Гонконгу через «низку факторів, включаючи ситуацію на ринку». У місті все літо проходили масові протести, учасники яких, зокрема, блокували рух транспорту. Бізнес відчував себе незатишно. За даними ЗМІ, через протести китайська інтернет-компанія Alibaba відклала IPO на гонконгської біржі. Відносно AB InBev ЗМІ пояснювали відстрочку розміщення низьким попитом з боку великих американських інвесторів.

Про рішення відновити підготовку до IPO AB InBev оголосила 12 вересня.

Budweiser APAC є найбільшим виробником пива в Китаї, Австралії та Південної Кореї. Компанія виробляє і продає більше 50 брендів пива, в тому числі Budweiser, Stella Artois, Corona і Hoegaarden.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті