Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
У США подали новий позов проти BMW і Bosch через дизельний скандал

У США подали новий позов проти BMW і Bosch через дизельний скандал

Позивачі вважають, що , вихлопи шкідливих газів на певних автомобілях BMW в 27 разів перевищують допустимі норми

У США подали новий позов проти BMW і Bosch через дизельний скандал
фото www.flickr.com/photos/djukami/1472098386

Проти німецьких концернів BMW і Bosch поданий новий позов в США, в якому детально перераховуються ймовірні маніпуляції даних, що стосуються вихлопних газів дизельних двигунів. У позові стверджується, що автомобілі BMW мають такий же пристрій, що знижує показники дизельних вихлопів, як і машини Volkswagen. Про це повідомляє DW.

Цей пристрій має програму, яка може занижувати дані про викиди або повністю відключати контроль над рівнем вихлопних газів. Позов стосується десятків тисяч SUV X5 і моделей, на яких встановлені двигуни 335d, проданих в 2009-2013 роках. На думку позивачів, вихлопи шкідливих газів на даних автомобілях BMW в 27 разів перевищують допустимі в США норми.

Позов спрямований також проти німецької компанії Bosch, що є постачальником комплектуючих для автомобілебудівника BMW. Bosch виробляла програмне забезпечення і була «активним і знаючим» учасником махінацій, відзначається в документі.

Нагадаємо: в результаті ініційованих владою Сполучених Штатів у вересні 2015 року розслідувань VW змушений був визнати, що на кілька мільйонів проданих у світі автомобілів було встановлено програмне забезпечення, яке дозволяло маніпулювати тестами на відповідність двигунів екологічним стандартам.

«Дизельгейт» викликав масовий відгук продукції VW з ринку США для усунення технічних фальсифікацій. Концерн досяг з владою Сполучених Штатів угоди про штрафні та компенсаційні виплати на загальну суму понад $18 млрд в рамках врегулювання скандалу. Слідом за Volkswagen штрафи в рамках дизельного скандалу довелося заплатити концернам Audi, Porsche, а також постачальнику комплектуючих Bosch.

Влітку цього року стало відомо,що прокуратура Штутгарта буде вимагати від автомобільного концерну Daimler виплатити штраф у розмірі від 800 млн до 1 млрд євро, оскільки під час розслідування обставин «дизельгейту» було встановлено факти установки незаконного програмного забезпечення на автомобілі для заниження реального рівня шкідливих вихлопів. 

У травні Porsche оштрафували на півмільярда євро через дизельний скандал, компанія погодилася його виплатити.

Того ж місяця прокуратура Штутгарта повідомила про рішення накласти на Bosch штраф в розмірі 90 млн євро у зв’язку із дизельним скандалом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті