Прийняті законопроєкти щодо будівництва потребують змін і доповнень – Кисіль

Прийняті законопроєкти щодо будівництва потребують змін і доповнень – Кисіль

Діяльність ДАБІ понад 80% забудовників вважають головним джерелом корупції в сфері будівництва

Прийняті законопроєкти щодо будівництва потребують змін і доповнень – Кисіль
Фото: pixabay.com

Прийняті законопроєкти, що регулюють будівельну галузь, потребують суттєвих змін і доповнень. Про це йдеться у прес-релізі «Українського клубу нерухомості» (URE Club).

На погляд партнера юридичної компанії KPD Consulting Владислава Кисіля, законопроєкт №1081, що впроваджує Єдину державну електронну систему у сфері будівництва, не вирішує головних питань архітектурно-будівельного контролю і нагляду.

«У запропонованому документі фактично мова йде лише про створення передумов до запровадження системи цифровізації: створенні кабінету забудовника, автоматичної прив’язки до всіх існуючих реєстрів тощо. Проте в законопроєкті жодним чином наважуються на більш істотний крок – реформу системи архітектурно-будівельного контролю і нагляду. Мова, фактично, йде лише про те, що в електронній системі будуть запроваджені функції теперішньої Державної архітектурно-будівельної інспекції», – сказав він на засіданні Комітету з права «Українського клубу нерухомості».

Експерт нагадав, що саме діяльність ДАБІ понад 80% забудовників вважають головним джерелом корупції в сфері будівництва і без зміни принципів і функціоналу цього органу важко говорити про ту ефективність роботи майбутньої електронної системи, на яку очікує ринок.

Кисіль також зосередив увагу на законопроєкті №1052, що запроваджує параметричний, розпорядчий та цільовий методи застосування будівельних норм.

Експерт вважає, що в законопроєкті розмиті чіткі визначення та відмінності параметричного і цільового методів, що фактично дублюють одне одного. Втім, головним є відсутність вирішення документом найбільш болючого питання конкуренції між старими і новими Державними будівельними нормами та правил їхнього застосування до поточних проєктів будівництва.

Експерти також погодилися, що майбутній орієнтир нормування має виходити з поступового, але неухильного переходу до застосування Єврокодів. 

Щодо прийнятого у 2-му читанні законопроєкту №1059, яким з 2021 року скасовуються пайові внески при будівництві, то позиція експертів Комітету з права «Українського клубу нерухомості» полягає в тому, що закон покликаний значно поліпшити не лише інвестиційну привабливість будівельної сфери, але й прибирає одну з корупційних ланок, що суттєво впливала на будівництво в Україні.

«Скасування цього «квазіподатку» створює привабливий мікроклімат для інвестування в будівельну галузь України», – підсумував Кисіль. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло