Лавров розповів, як він бачить «формулу Штайнмайєра»

Лавров розповів, як він бачить «формулу Штайнмайєра»

За його словами, має бути «врахована думка» окупаційної влади цих районів

Лавров розповів, як він бачить «формулу Штайнмайєра»
Сергій Лавров
фото www.flickr.com/photos/mfarussia/34292639014

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров визнав, що вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей повинні відбутися відповідно до Конституції України, але заявив, що має бути ще «врахована думка» окупаційної влади цих районів. Про це він розповів в інтерв’ю «Коммєрсанту».

«Я читав заяви міністра закордонних справ України Вадима Пристайка про те, що необхідно підписати «формулу Штайнмайера», як про це домовлялися чотири роки тому. Він, правда, став робити застереження, розмірковуючи на тему того, що «формула» – це просто формула, а для того, щоб вона стала життєздатною, її треба переглянути і змінити. Він не пояснив, в якому напрямку. Але якщо це знову гра в перегляд того, що було вже вирішено, то це не допоможе процесу», – сказав Лавров.

Він також наголосив, що Мінські домовленості передбачають, що  спочатку потрібно прийняти закон про особливий статус, потім організувати вибори в Донбасі.

Як повідомлялось, минулого тижня російські ЗМІ опублікували так звану єдину редакцію «формули Штайнмайера».

Згідно з нею, закон про особливий статус «набуває чинності о 20:00 за місцевим часом у день голосування на позачергових виборах в окремих районах Донецької і Луганської областей, які призначені та проведені у відповідності з конституцією України і спеціальним законом України, що регулює позачергові місцеві вибори у вищезазначених районах».

Жодного слова про думку самопроголошених республік у тексті немає.

До цього міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що Україна погодилася на чітко виписані формулювання, які обговорювали радники стосовно «формули Штайнмаєра».

Тоді Пристайко прокоментував думку міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, що Україна зірвала узгодження формули. «У середу в Мінську тристороння контактна група дійсно не виконала вказівку «нормандської четвірки» про письмове узгодження тексту цієї формули. Вони справді мали це зробити, але виникло технічне непорозуміння в самій тристоронній контактній групі. А ще, дійсно, представник України висловив певні зауваження, які, я думаю, будуть опрацьовані пізніше», – розповів Пристайко.

Нагадаємо: 18 вересня на зустрічі радників лідерів країн «нормандського формату» було обговорено «формулу Штайнмаєра» щодо дії закону про особливий статус Донбасу та розведення військ на трьох ділянках.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло