«Укренерго» інвестує у розвиток мереж 2020 року 6,6 млрд грн

«Укренерго» інвестує у розвиток мереж 2020 року 6,6 млрд грн

З них 5,1 млрд грн - кредити міжнародних фінансових інституцій і близько 1,5 млрд грн - кошти з прибутку, амортизації та інших джерел

«Укренерго» інвестує у розвиток мереж 2020 року 6,6 млрд грн
Фото: pixabay.com

НЕК «Укренерго» представила проєкт інвестиційної програми компанії на 2020 рік, згідно з яким обсяг капітальних інвестицій буде фактично подвоєний і має сягнути 6,6 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба НЕК «Укренерго».

З цих коштів у реконструкцію мереж планується інвестувати понад 5 млрд грн, а у нове будівництво – близько 1,6 млрд грн. 

У повідомленні пресс-служби компанії уточнили, що інвестполітика «Укренерго» передбачає проведення будівництва великих об’єктів переважно за рахунок кредитних коштів. «Так, у 2020 році частка інвестицій за рахунок кредитних коштів міжнародних фінансових інституцій становитиме 5,1 млрд грн, а за рахунок прибутку, амортизації та інших джерел – близько 1,5 млрд грн», – зазначають у прес-службі.

«Укренерго» планує якнайбільше використовувати для інвестицій кредитні кошти, адже така стратегія не потребує різкого збільшення тарифів для фінансування будівництва чи ремонтів. Відповідно, споживачі не будуть страждати від різкого зростання тарифу компанії, адже виплата кредитів розтягується на багато років», – зазначив перший заступник голови правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, 

Разом з тим «Укренерго» має великий кредитний портфель і співпрацює з потужними міжнародними фінансовими установами, такими, як Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку тощо. Вони мають можливість надавати великі позики на тривалий період під низький відсоток.

Серед найбільших інвестиційних проєктів наступного року будуть: будівництво підстанції 330 кВ «Західна» із заходами повітряних ліній 330 кВ, для підвищення надійності енергопостачання Київського енерговузла; реконструкція ПС 330 кВ «Броварська» з встановленням трансформатору (АТ-3), яка є складовою частиною так званого «київського кільця»; будівництво ЛЕП 750 кВ Запорізька АЕС-Каховська для зняття обмежень видачі потужності з ЗАЕС та підвищення надійності споживачів південної частини ОЕС України; нове будівництво ПС 500 кВ “Кремінська” з заходами ПЛ 500 кВ Донбаська-Донська та ПЛ 220 кВ Кремінська-Ювілейна; будівництво нової ПС 330 кВ “Слобожанська”, яка забезпечить надійність живлення споживачів півночі Харкова.

В компанії поснили, що «Укренерго» має великий кредитний портфель і співпрацює з потужними міжнародними фінансовими установами, такими, як Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку тощо. Вони мають можливість надавати великі позики на тривалий період під низький відсоток.

Також інвестпрограма «Укренерго» передбачає технічне переоснащення та реконструкцію об’єктів за рахунок кредитних коштів на 3,9 млрд грн.

Нагадаємо, як раніше писав Mind, ЄБРР надає 149 млн євро кредиту «Укренерго» на модернізацію електромережі. Він також забезпечить скорочення річного обсягу викидів CO2 на 20 500 тонн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло