МВФ продовжить переговори з Україною в найближчі тижні

МВФ продовжить переговори з Україною в найближчі тижні

Глава місії заявив, що відбулись продуктивні дискусії про політику для нової програми та ключові кроки реформ

Этот текст также доступен на русском
МВФ продовжить переговори з Україною в найближчі тижні
Рон ван Роден, глава місії МВФ в Україні
фото www.flickr.com/photos/imfphoto/33913909593

Місія Міжнародного валютного фонду приступила до обговорення нової трирічної угоди про розширене фінансуванні (EFF) для України і за підсумками двотижневої роботи в Києві повідомила про плани продовжити дискусію в найближчі тижні. Про це йдеться в заяві керівника місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) Рона ван Родена.

«Обговорення нової програми продовжиться в найближчі тижні», – заявив глави місії Рон ван Роден. 

За його словами, місія провела продуктивні дискусії про політику для нової програми, особливо про фіскальну і грошово-кредитну політику, а також про ключові кроки реформ.

Також, він відмітив, що підйом економіки України на вищий рівень економічного зростання вимагає прискорення структурних реформ. Реформи передбачають встановлення міцного верховенства права, в тому числі за допомогою судової реформи, і рішучу боротьбу з корупцією.

«Не менш важливими є посилення конкуренції і відкриття ринків, особливо в енергетичному і сільськогосподарського секторах, і зменшення ролі держави і олігархів в економіці. Зростання заробітної плати повинен відповідати поліпшенню продуктивності праці для забезпечення конкурентоспроможності», – йдеться в заяві.

У МВФ впевнені, що завдяки постійному впровадженню реформ Україна зможе тісніше інтегруватися з європейською економікою і її ланцюгами поставок, скориставшись також великими перевагами глибокою угоди про вільну торгівлю з ЄС.

«Після виборів влада тепер має можливість просувати потрібні реформи. Керівництво країни поставило перед собою амбітне завдання трансформувати економіку і досягти більш потужного зростання, для поліпшення життєвого рівня всіх українців, одночасно захищаючи макроекономічну стабільність», – заявив керівник місії МВФ.

За словами ван Родена, влада попросила нову програму МВФ, щоб допомогти уряду досягти цих цілей, шляхом надання підтримки їх економічної політики та фінансової допомоги у найближчі роки. 

«Місія також підкреслила важливість незалежності Національного банку і забезпечення фінансової стабільності а й також необхідності докласти всіх зусиль щоб мінімізувати фіскальні витрати пов'язані з докапіталізацією банків», – підкреслив глава місії.

Як повідомлялося, Україна веде переговори про можливість відкриття нової програми на $5-6 млрд. За даними джерел агентства близьких до переговорів, негативний вплив на підсумки роботи місії надали останні події навколо Приват-Банку, в тому числі інформація про можливий компроміс з його екс -акціонерамі і тиск на керівництво Національного банка.

Нагадаємо: напередодні Українські новини повідомили, що Україна не домовилася з МВФ про нову програму кредитування. Джерела видання розповіли, що місія МВФ після двотижневої роботи покине Київ без підстав рекомендувати раді директорів МВФ укласти з Україною нову програму кредитування.

За інформацією ЗМІ, основною причиною відсутності домовленості з МВФ стала інформація про можливість мирової угоди між державою і колишніми власниками ПриватБанку.  Проте прем'єр-міністр Олексій Гончарук 17 вересня відмічав, що жодних перемовин з приводу ПриватБанку уряд ні з ким не веде. Пізніше олігарх Ігор Коломойський заявив, що не обговорює із представниками чинної влади ситуацію щодо свого колишнього банку.

Як повідомлялось,  місія МВФ прибула до України 11 вересня цього року. Планувалося, що переговори триватимуть до 24 вересня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло