Підвищення рейтингу України від S&P може зменшити витрати на обслуговування боргів – Гончарук
Міжнародне рейтингове агентство S&P підвищило довгострокові рейтинги України з «B-» до «B»

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук вважає, що підвищення рейтингу України від міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings в майбутньому допоможе зменшити витрати країни на обслуговування боргів. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
«Довіра до України у світі поступово відновлюється. Міжнародне рейтингове агентство S&P підвищило довгострокові рейтинги України з «B-» до «B». Це означає дешевші ресурси і потенційно менші витрати на обслуговування боргів», – повідомив він.
Нагадаємо: міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підвищило довгострокові суверенні рейтинги України в іноземній і національній валютах з «B-» до «B», а рейтинги України за національною шкалою з «uaBBB» до «uaA», підтвердивши короткострокові рейтинги на рівні «B». Це рішення пов'язане з покращенням макроекономічного управління, накопиченням валютних резервів, прискоренням зростання і скороченням бюджетного дефіциту.
S&P зазначає, що прогноз за рейтингами «стабільний».
«Прогноз відображає наші очікування того, що новий уряд України збереже макроекономічні реформи останніх років, тоді як економіка відновлюється, а загальний державний борг до ВВП знижується. В результаті Україна має зберегти доступ до внутрішніх та міжнародних ринків капіталу, що дасть їй змогу забезпечити погашення комерційних боргів до 2020 року», – сказано в повідомленні агентства.
Аналітики позитивно оцінюють намір нового уряду поліпшити бізнес-клімат і зняти мораторій на продаж сільськогосподарських земель. На думку агентства, заходи можуть привести до збільшення обсягів іноземних інвестицій в Україну, це сприятиме зростанню економіки і зменшенню вразливості до зовнішніх викликів.
Подальше підвищення рейтингу можливе, якщо зростання економіки і показники в бюджетному і зовнішньоекономічному секторах перевищать прогнози агентства, йдеться в документі. S&P також розглядає можливість підвищення суверенних рейтингів, якщо інфляція наблизиться до цільових показників НБУ, або якщо кредитування в секторі зростатиме і обмеження на рух капіталу буде скасовано.
Водночас тиск на рейтинги у сторону зниження може зрости, якщо почнуться перебої з пільговим фінансуванням (МВФ, СБ, Єврокомісії тощо – Mind) або доступ до ринків капіталу впродовж наступного року поставить під питання здатність України покривати великі зовнішні виплати. «Це, зі свого боку, може статися, якщо уряд відмовиться від ключових реформ», – зазначають аналітики агентства.
«Підвищення суверенного кредитного рейтингу S&P, слідом за Fitch, означає, що провідні кредитні рейтингові агентства світу відзначають прогрес України. Ризики навколо України зменшуються, і наша країна стає привабливішою для іноземних інвесторів, що сприяє зменшенню вартості позикових коштів до бюджету України. Ми будемо продовжувати працювати над поліпшенням бюджетної політики і збереженням макроекономічної стабільності в Україні», – прокоментувала підвищення рейтингу на сайті Мінфіну міністр фінансів Оксана Маркарова.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].