Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Підвищення рейтингу України від S&P може зменшити витрати на обслуговування боргів – Гончарук

Підвищення рейтингу України від S&P може зменшити витрати на обслуговування боргів – Гончарук

Міжнародне рейтингове агентство S&P підвищило довгострокові рейтинги України з «B-» до «B»

Підвищення рейтингу України від S&P може зменшити витрати на обслуговування боргів – Гончарук
Фото: УНІАН

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук вважає, що підвищення рейтингу України від міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings в майбутньому допоможе зменшити витрати країни на обслуговування боргів. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Довіра до України у світі поступово відновлюється. Міжнародне рейтингове агентство S&P підвищило довгострокові рейтинги України з «B-» до «B». Це означає дешевші ресурси і потенційно менші витрати на обслуговування боргів», – повідомив він.

Нагадаємо: міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підвищило довгострокові суверенні рейтинги України в іноземній і національній валютах з «B-» до «B», а рейтинги України за національною шкалою з «uaBBB» до «uaA», підтвердивши короткострокові рейтинги на рівні «B». Це рішення пов'язане з покращенням макроекономічного управління, накопиченням валютних резервів, прискоренням зростання і скороченням бюджетного дефіциту.

S&P зазначає, що прогноз за рейтингами «стабільний».

«Прогноз відображає наші очікування того, що новий уряд України збереже макроекономічні реформи останніх років, тоді як економіка відновлюється, а загальний державний борг до ВВП знижується. В результаті Україна має зберегти доступ до внутрішніх та міжнародних ринків капіталу, що дасть їй змогу забезпечити погашення комерційних боргів до 2020 року», – сказано в повідомленні агентства.

Аналітики позитивно оцінюють намір нового уряду поліпшити бізнес-клімат і зняти мораторій на продаж сільськогосподарських земель. На думку агентства, заходи можуть привести до збільшення обсягів іноземних інвестицій в Україну, це сприятиме зростанню економіки і зменшенню вразливості до зовнішніх викликів.

Подальше підвищення рейтингу можливе, якщо зростання економіки і показники в бюджетному і зовнішньоекономічному секторах перевищать прогнози агентства, йдеться в документі. S&P також розглядає можливість підвищення суверенних рейтингів, якщо інфляція наблизиться до цільових показників НБУ, або якщо кредитування в секторі зростатиме і обмеження на рух капіталу буде скасовано.

Водночас тиск на рейтинги у сторону зниження може зрости, якщо почнуться перебої з пільговим фінансуванням (МВФ, СБ, Єврокомісії тощо – Mind) або доступ до ринків капіталу впродовж наступного року поставить під питання здатність України покривати великі зовнішні виплати. «Це, зі свого боку, може статися, якщо уряд відмовиться від ключових реформ», – зазначають аналітики агентства.

«Підвищення суверенного кредитного рейтингу S&P, слідом за Fitch, означає, що провідні кредитні рейтингові агентства світу відзначають прогрес України. Ризики навколо України зменшуються, і наша країна стає привабливішою для іноземних інвесторів, що сприяє зменшенню вартості позикових коштів до бюджету України. Ми будемо продовжувати працювати над поліпшенням бюджетної політики і збереженням макроекономічної стабільності в Україні», – прокоментувала підвищення рейтингу на сайті Мінфіну міністр фінансів Оксана Маркарова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті