Світлана Рекрут: ФГВФО має досягти рівня суми гарантування за вкладами, як у Європі
Перше підняття суми гарантування відбудеться якщо не цього року, то уже наступного, за словами глави Фонду

Новий директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Світлана Рекрут назвала однією з основних цілей роботи відомства під її керівництвом підвищення суми гарантування до європейського рівня. Про це вона повідомила в інтерв’ю порталу Банкрутство & Ліквідація.
«Ми хочемо з часом досягти рівня суми гарантування за вкладами, як у Європі.. Але для цього потрібно зробити колосальну роботу. І на це ми покладемо наші зусилля у найближчі 5 років. Я сподіваюсь, що перше підняття суми гарантування відбудеться якщо не цього року, то уже наступного. І далі, по мірі покращення фінансового стану Фонду, буде зростати і рівень суми, яку держава буде повертати вкладнику у випадку неплатоспроможності банку», – зазначила глава ФГВФО.
За її словами, підняття суми гарантування буде відбуватись не за рахунок збільшення сум внесків з банків, а за рахунок підвищення стабільності банківської системи та раннього реагування на проблеми в банку.
Крім цього, на ФГВФО чекає скорочення штату, оскільки зменшується обсяг активів та кількість банків, з якими працює Фонд.
«У зв’язку із закриттям великої кількості банків у поточному році (44 банки) та планами щодо завершення процедури ліквідації у наступному (34 банки) зникає необхідність у великому штаті співробітників, задіяних у виявленні схем та виведених активів та їх документуванні для подальшої передачі до правоохоронних органів, натомість виникає необхідність у посиленні системної роботи з повернення коштів/активів як по лінії правоохоронних органів, так і цивільних процесів», – додала вона.
В цілому на 1 січня 2020 року Фонд повністю оновиться, за словами Рекрут. Зокрема, мова йде про переформатування роботи підрозділів Фонду, перегрупування людей за цілями та у відповідності до нових викликів.
«Із закінченням активів та закриттям більшості банків не зникають фінансові зобов’язання Фонду, тому ми повинні посилювати та розвивати інші джерела їх надходження. А це насамперед робота з відшкодування збитків, завданих виведенням та «крадіжками» активів неплатоспроможних банків, зловживанням пов’язаними з банками особами тощо. Саме тому ми суттєво посилили цю лінію», – зазначила вона.
За словами глави ФГВФО, сформовано новий підрозділ, до якого увійшли фахівці юридичного департаменту і департаменту розслідування, що має на меті, зокрема, посилення функції економічного аналізу та більш комплексну роботу з його результатами як у локальній, так і в іноземній юрисдикціях. Вона додала, що основне завдання нового підрозділу – забезпечення реального грошового потоку для компенсації збитків, завданих менеджментом банків чи третіми особами в результаті їх діяльності.
«Крім роботи з активами та неплатоспроможними банками, на наступний рік перед нами стоять і інші виклики, зокрема, наближення до стандартів євродиректив, закон про спліт (закон, що передбачає ліквідацію Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг і розподіл її повноважень між Національним банком України та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку – Mind), який передбачає, що Фонд отримає нових підопічних, Фонду будуть потрібні нові компетенції», – розповіла Рекрут.
Вона також назвала одним із пріоритетів Фонду діджиталізацію всіх процесів, що має убезпечити від корупційних та операційних ризиків.
Раніше Mind писав, що Фонд гарантування вкладів виставить на продаж активи «ВіЕйБі банку».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].