У ПАРЄ прокоментували відмову української делегації брати участь в осінній сесії

У ПАРЄ прокоментували відмову української делегації брати участь в осінній сесії

Президент асамблеї закликала Україну до відкритого діалогу з російською делегацією

У ПАРЄ прокоментували відмову української делегації брати участь в осінній сесії
фото DR

Українська делегація принципово не братиме участь в осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, яка розпочалася 30 вересня і триватиме до 4 жовтня. Причиною цього стало повернення в ПАРЄ російської делегації.

При відкритті чергової сесії президент парламентської асамблеї Ліліан Моріс Паск'є висловила жаль з приводу відсутності постійної делегації парламенту України, передає Укрінформ.

«Діалог і співробітництво з українською делегацією є особливо важливим для мене і для усіх нас. Адже Україна є країною-членом нашої організації. Україна може розраховувати на нашу повну підтримку. У зв'язку з цим я розчарована, що український парламент не подав повноваження своєї нової делегації до відкриття цієї сесії», – заявила президент ПАРЄ.

Паск'є висловила сподівання, що Україна подасть повноваження своєї нової делегації якнайшвидше. Водночас вона додала, що Асамблея повинна продовжувати роботу спільно з російськими колегами на засадах відкритого і чесного діалогу.

Нова делегація України в ПАРЄ була сформована минулого тижня у Верховній Раді, і відразу було оголошено, що вона не братиме участі в осінній сесії через повернення Росії.

Нагадаємо, на літній сесії ПАРЄ ухвалила рішення про повернення повноважень російській делегації без жодних обмежень, попри порушення ними принципів Ради Європи.

Між тим двоє представників делегації Литви – член консервативної партії «Союз Вітчизни – Християнські демократи Литви» Еммануеліс Зінгеріс і ліберал Сімонас Гентвілас вирішили не відвідувати осінню сесію ПАРЄ в знак солідарності з Україною, вказано на сторінці партії в Facebook.

«Ми одностайно вирішили не відвідувати осінню сесію Асамблеї, з огляду на нехтування Росією міжнародними зобов'язаннями і подальшу демонстрацію військової агресії», – пояснив причину бойкоту Зінгеріс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію