СКМ і Raga досягли мирової угоди щодо продажу «Укртелекому»

СКМ і Raga досягли мирової угоди щодо продажу «Укртелекому»

Буде припинено усі судові та інші процеси між Raga і СКМ

СКМ і Raga досягли мирової угоди щодо продажу «Укртелекому»
Фото: УНІАН

Компанії Raga Establishment Limited та СКМ Financial Overseas Limited 1 жовтня 2019 року остаточно врегулювали поміж собою спір щодо продажу «Укртелекому» у 2013 році. Про це повідомляє прес-служба компанії СКМ.

«Сьогодні, 1 жовтня 2019 року, компанії Raga Establishment Limited та СКМ Financial Overseas Limited офіційно та остаточно врегулювали поміж собою спір щодо продажу «Укртелекому» у 2013 році. В рамках мирової угоди буде припинено усі судові та інші процеси між Raga і СКМ, а також їх аффільованими особами», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо: у 2011 році компанія «ЕСУ» (належить австрійській компанії EPIC, зараз Raga Establishment) викупила у держави компанію «Укртелеком», заплативши 10,57 млрд грн за 92,79% акцій. У 2013 році група компаній СКМ Ріната Ахметова викупила акції телеком-оператора. У травні 2017 року ФДМУ звернувся в суд з позовом до компанії «ЕСУ», вимагаючи розірвати договір купівлі-продажу акцій оператора через невиконання інвестиційних зобов'язань у розмірі $450 млн. 19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва за позовом Фонду держмайна розірвав укладений в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договір купівлі-продажу акцій «Укртелекому» компанією «ЕСУ», тим самим повернувши пакет акцій «Укртелекому» у державну власність. 12 грудня 2017 року апеляційний суд відмовився задовольнити апеляцію компанії «ЕСУ» на рішення попередньої судової інстанції, згідно з яким у державну власність повернуто компанія «Укртелеком». У липні 2018 року Верховний суд України задовольнив касаційну скаргу компанії «ЕСУ» на рішення судів про розірвання приватизаційного договору на 92,8% акцій «Укртелекому» і повернув справу на повторний розгляд у суд першої інстанції. 7 листопада Господарський суд Києва відмовився задовольнити позов Фонду державного майна до компанії «ЕСУ» про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекому» і стягнення $81,9 млн пені за прострочення виконання зобов'язання щодо внесення інвестицій. 9 листопада Окружний адміністративний суд Києва визнав неправомірними результати перевірки виконання умов договору купівлі-продажу пакета акцій компанії «Укртелеком» на конкурсі від 11 березня 2011 року.

Раніше Mind писав, що Госпсуд не повернув «Укртелеком» до держвласності.

Також Mind повідомляв, що Фонд держмайна оскаржив рішення суду про скасування державного статусу «Укртелекому». ФДМУ мав намір також оскаржити рішення суду про визнання неправомірними результатів перевірки зобов'язань «ЕСУ» при купівлі «Укртелекому».

Згодом Верховний суд скасував відмову розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекому». У серпні цього року ДВС наклала арешт на майже 93% акції «Укртелекому» за борги ТОВ «ЕСУ» перед Ощадбанком.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло