Верховний суд скасував відмову розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекому»

Верховний суд скасував відмову розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекому»

У серпні цього року ДВС наклала арешт на майже 93% акції «Укртелекому» за борги ТОВ «ЕСУ» перед Ощадбанком

Верховний суд скасував відмову розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекому»
Фото: УНІАН

Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу Фонду держмайна (ФДМ) і скасував рішення судів нижчих інстанцій, щодо відмови розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекому» і стягнення $81,9 млн пені. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У своїй постанові від 28 серпня цього року Верховний суд підкреслив, що в рішеннях судів першої та апеляційної інстанції не вбачається, на підставі яких саме доказів суди прийшли до висновку про здійснення інвестицій саме на суму $450 млн.

«Посилаючись на наявність в матеріалах справи кошторису інвестицій ТОВ «ЕСУ» на кожен рік, суди не звернули уваги, що зазначені документи стосуються інвестицій / витрат «Укртелекому», а не «ЕСУ». З огляду на невстановлення судами попередніх інстанцій всіх обставин справи, які необхідні для правильного вирішення даного спору, рішення та постанова у частині первісного позову підлягає скасуванню, а справа -спрямованість на новий розгляд», – резюмували у Верховному суді.

У серпні цього року ДВС наклала арешт на майже 93% акції «Укртелекому» за борги ТОВ «ЕСУ» перед Ощадбанком.

Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження з примусового виконання наказу Госпсуду Києва від 11 вересня 2018 року про стягнення з ТОВ «ЕСУ» 810 млн грн заборгованості за облігаціями на користь Укрексімбанку.

В липні, Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Ощадбанку та скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій про розірвання договору купівлі-продажу облігацій (емітентом яких є ТОВ «ЕСУ» – мажоритарний акціонер Укртелекому), укладеного між Ощадбанком та «Укртелекомом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті