Екс-главу скандального підрозділу Danske Bank знайшли мертвим
Айвар Рехе проходив свідком у справі про відмивання мільярдів через естонську філію банку

Департамент поліції і прикордонної охорони Естонії підтвердив, що в Таллінні був знайдений труп колишнього глави естонської філії банку Danske Айвара Рехе. Про це повідомляє Postimees.
Зазначається, що труп був знайдений в його власному саду і все вказує на самогубство.
Айвар Рехе був оголошений в розшук після того, як вранці понеділка вийшов на прогулянку зі свого будинку в талліннському районі Піріта і зник. Оскільки до обіду він не повернувся, близькі занепокоїлися і повідомили в поліцію.
Поліція пізніше заявила, що його життю може загрожувати небезпека, що виходить від нього самого. У Рехе не було з собою мобільного телефону, тому встановити його місцезнаходження за допомогою позиціонування було неможливо.
Протягом останніх двох діб були розгорнуті масштабні пошуки зниклого колишнього банкіра.
Все своє життя Айвар Рехе працював на керівних посадах в державному і приватному секторі. У 2008-2015 роках Рехе керував естонським філією Danske Bank, а до цього, в 2006 році – Sampo Pank. Остання його посада була в Bigbank, де він працював радником до листопада минулого року.
Раніше Рехе працював в правлінні Eesti Houpank і Hansapank, а 2004-2006 роках він був гендиректором Податково-митного департаменту.
Рехе закінчив Талліннський Політехнічний Інститут за фахом управління і планування промисловості. У 2007 році він був удостоєний естонського ордена Білої Зірки III ступеня.
У період 2007-2015, коли Рехе керував естонським філією Danske, через філію пройшло 200 млрд євро грошей сумнівного походження, що належали нерезидентам.
У березні цього року він сказав Postimees, що відчуває себе відповідальним за це, але вважає, що заходів проти відмивання грошей, зроблених Danske, було на той час достатньо.
Нагадаємо: у листопаді 2017 року в Естонії було порушено кримінальну справу стосовно естонського філії Danske. Держпрокуратура підтвердила, що стосовно Айвара Рехе справа не порушувалася і що він не пов'язаний зі слідчими діями щодо банку. Наразіпідозри у відмиванні грошей у великих розмірах пред'явлені 12 колишнім співробітникам Danske.
В грудні влада Естонії затримала перших підозрюваних у справі про відмивання грошей через Danske Bank.
На початку вересня Financial Times повідомляла, що тільки в 2013 році через естонський підрозділ Danske Bank пройшла «неймовірна сума» – до $30 млрд.
Danske Bank можуть оштрафувати на $630 млн, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.
Раніше ряд ЗМІ та Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) з посиланням на доповідь інформатора банку повідомили, що двоюрідний брат президента Росії Ігор Путін імовірно відмивав гроші через естонське відділення Danske Bank.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].