Ринок хмарних послуг в Україні зріс на 70% за минулий рік – дослідження

Ринок хмарних послуг в Україні зріс на 70% за минулий рік – дослідження

70% ринку в грошовому обчисленні припадає на зарубіжних хмарних операторів

Ринок хмарних послуг в Україні зріс на 70% за минулий рік – дослідження
Фото Shutterstock

За підсумками 2018 року ринок хмарних послуг в Україні досяг показника $ 33,4 млн, збільшившись за рік на 70%. У національній валюті показник зростання перевищив 904,2 млн грн. Про це свідчить дослідження консталтингової групи E&C.

70% ринку в грошовому обчисленні припадає на зарубіжних хмарних операторів – 637,2 млн грн, 30% ринку – 267,0 млн грн – українських гравців ринку. Очікується збільшення частки зарубіжних операторів за рахунок активності цих гравців на ринку, в тому числі – через канали партнерських продажів.

Згідно з прогнозами, ринок хмарних сервісів всіх типів в Україні досягне за підсумками 2019 року показника в $46 млн, а до кінця 2020 року – $ 51,7 млн.

Стримують поширення хмарних технологій в Україні сумніви клієнтів в безпеці даних, переданих в хмару, небажання передавати дані або програми третій стороні (нехай навіть на умовах конфіденційності), відсутність кваліфікованого персоналу, а також вимоги власних служб безпеки, які не дозволяють розміщувати в хмарі певні типи даних і додатків.

«Ринок дата-центрів не росте вже близько трьох років і знаходиться приблизно в рамках одних і тих же показників. Порівняно з 2012-2013 роками ціни на послуги дата-центрів впали в 2 рази в доларовому еквіваленті, тоді як витрати дата-центрів на 60% прив'язані до курсу долара. При цьому активно ростуть «хмари»», – повідомив керівник Beemobile Валерій Вольний.

У дослідженні зазначили, що наведені дані актуальні для корпоративного сегменту ринку хмарних послуг (юридичних осіб, які споживають послуги з укладеними згідно чинного законодавства України договорами). В реальності споживання хмарних сервісів бізнесом оцінюється в суму близько двох млрд грн на рік.

Нагадаймо: щомісячні витрати Apple на хмарні сервіси Amazon перевищують $30 млн. 

Раніше повідомлялось, що Google купує стартап Alooma для розширення хмарного бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію