Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Українська сторона підписала «формулу Штайнмаєра» – ЗМІ

Українська сторона підписала «формулу Штайнмаєра» – ЗМІ

На переговорах обмін полоненими за формулою «200 на 70» не обговорювався

Українська сторона підписала «формулу Штайнмаєра» – ЗМІ
Леонід Кучма
фото УНІАН

Учасники української делегації контактної групи під час засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську поставили підписи під документом з «формулою Штайнмаєра». Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на  інформоване джерело.

Крім того, контактна група на зустрічі в Мінську у вівторок погодила умови розведення сил на двох пілотних ділянках на Донбасі, сказало джерело на переговорах.

При цьому на зустрічі обмін полоненими за формулою «200 на 70» не обговорювалося.

За словами джерела в контактній групі, підписання «формули Штайнмаєра» – механізму політичного врегулювання на Донбасі – створює передумови для саміту країн «нормандського формату».

Раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков говорив, що відмова України від «формули Штайнмаєра» «істотно загальмує весь процес» врегулювання конфлікту на Донбасі.

«Формула Штайнмаєра» названа на честь чинного президента Німеччини, в минулому голови МЗС країни Франка-Вальтера Штайнмаєра. Вона передбачає, що до виборів закон про особливий статус Донецька і Луганська буде застосовуватися на тимчасовій основі, а після виборів і після виходу остаточної доповіді Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі (БДІПЛ ОБСЄ) з визнанням про те, що ці вибори пройшли відповідно до демократичних принципів, закон набуває остаточну юридичну силу.

Раніше цього дня колишній представник України у Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний оприлюднив проект імплементації «формули Штайнмаєра» в українське законодавство та наголосив на неприпустимості його схвалення та  підписання.

Нагадаємо: 18 вересня на зустрічі радників лідерів країн «нормандського формату» було обговорено «формулу Штайнмаєра» щодо дії закону про особливий статус Донбасу та розведення військ на трьох ділянках.

20 вересня 2019 року міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що Україна погодилася на чітко виписані формулювання «формули Штайнмаєра» – Пристайко. Також Пристайко прокоментував думку міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, що Україна зірвала узгодження формули.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті