Ще одна компанія Коломойського погасила частину боргу ПриватБанку перед НБУ

Ще одна компанія Коломойського погасила частину боргу ПриватБанку перед НБУ

Минулого місяця суд затвердив мирову угоду між НБУ та ТОВ «Арлан»

Ще одна компанія Коломойського погасила частину боргу ПриватБанку перед НБУ
фото bank.gov.ua

1 жовтня 2019 року ТОВ «Арлан» виконало зобов’язання перед Національним банком за мировою угодою, частково погасивши заборгованість ПриватБанку за кредитом рефінансування. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Нагадаємо, у травні 2018 року Національний банк подав до Господарського суду Дніпропетровської позовну заяву про звернення стягнення на нерухоме майно, що належить ТОВ «Арлан». Це майно було передано в іпотеку як забезпечення зобов’язань ПриватБанку за кредитом рефінансування.

18 вересня 2019 року Центральний апеляційний господарський суд затвердив мирову угоду між НБУ та «Арланом». Згідно з мировою угодою, ініціатором якої виступило ТОВ «Арлан», останнє зобов’язувалось погасити заборгованість ПриватБанку за кредитом рефінансування в сумі, що дорівнює ринковій вартості іпотечного майна.

Це вже другий приклад вирішення судового спору з майновим поручителем за кредитними зобов’язаннями ПриватБанку через укладання мирової угоди.

Уперше мирова угода між Національним банком України та АТ «Нікопольський завод феросплавів» (НЗФ) була затверджена Господарським судом Дніпропетровської області 28 серпня 2019 року.

А вже 6 вересня 2019 року НЗФ достроково виконав зобов’язання перед Національним банком за цією мировою угодою, погасивши заборгованість ПриватБанку за кредитом рефінансування в сумі, що дорівнює ринковій вартості заставного майна заводу.

Cуди вже ухвалили 21 рішення на користь Національного банку про звернення стягнення на предмети іпотеки за зобов’язаннями ПриватБанку на загальну суму 1,2 млрд грн, 18 з яких набрали законної сили, а виконавчі документи були направлені в органи Державної виконавчої служби для примусового виконання.

На сьогодні на різних етапах судових розглядів перебуває ще понад дві сотні подібних справ не лише відносно ПриватБанку, а й банків, які свого часу були визнані неплатоспроможними та досі не виконали власні зобов’язання за кредитами рефінансування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло