НАБУ і САП повідомили про підозру Микитасю в заволодінні майном Нацгвардії на 81 млн грн

НАБУ і САП повідомили про підозру Микитасю в заволодінні майном Нацгвардії на 81 млн грн

Слідство з’ясувало, що екс-нардеп організував корупційну схему із попередньою змовою з екс-командувачем Нацгвардії, гендиректором компанії-забудовника та іншими особами

НАБУ і САП повідомили про підозру Микитасю в заволодінні майном Нацгвардії на 81 млн грн
фото www.facebook.com/nabu.gov.ua

Співробітники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повідомили про підозру в заволодінні майном Національної гвардії України на суму понад 81 млн грн колишньому народному депутату Верховної Ради Максиму Микитасю. Про це повідомляє пре-служба НАБУ.

«Слідство встановило, що екс-нардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екс-командувачем Нацгвардії, генеральним директором компанії-забудовника, приватним оцінювачем та іншими особами, організував корупційну схему з заволодіння нерухомістю Національної гвардії України»,- йдеться в повідомленні відомства.

Дії екс-нардепа кваліфікували за ч.3 ст.27 та ч.5 ст.191 КК.

Відзначається, що в 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (далі реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини повинні були побудувати житловий комплекс з вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва, Нацгвардія повинна була отримати в житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.

У 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир в будинку, який та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»).

У НАБУ підкреслили, що вартість «цих квартир, як встановила проведена в рамках досудового розслідування експертиза, на 81635448 грн менше тієї, в яку оцінено квартири, які повинна була отримати Нацгвардія на старті домовленостей».

У травні 2019 року про підозру у вчиненні злочину було повідомлено екс-командувача Нацгвардії, гендиректора компанії-забудовниці і оцінювача. У липні коло підозрюваних поповнився виконавчим директором згаданої компанії.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з грудня 2017 року.

Нагадаємо: у справі про обмін квартир з Нацгвардією НАБУ 14 травня затримувало і генерального директора «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороду. Його було затримано  у рамках розслідування дій командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова при обміні квартир для військовослужбовців. 16 травня Шевченківський суд Києва визнав затримання бізнесмена незаконним і звільнив його з-під варти, підтвердивши, що детективи НАБУ діяли з перевищенням своїх повноважень. Згодом апеляційна інстанція підтвердила незаконність затримання та відхилила скаргу НАБУ.

17 травня Солом'янський суд Києва відмовив в арешті Олега Майбороди, оскільки НАБУ не змогло довести збитки у справі з квартирами Нацгвардії. За словами юристів, сторона звинувачення знову не представила жодних підстав вважати, що гендиректор «Укрбуд Девелопмент» може переховуватися від слідства. Вони додали, що під час розгляду прокурор САП також приховав від суду частину експертизи, на якій базується підозра, пославшись на економію паперу. Зокрема, на розгляд суддів були представлені лише 5 із 127 сторінок документа.

Пізніше ДБР розпочало кримінальне провадження щодо детективів НАБУ, які затримували Майбороду.

Як раніше писав Mind, в інтерв’ю нашому виданню Майборода заявив, що пов’язує підвищену активність НАБУ зі зміною влади.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло