Захворіло у світі
5,878,701
Померло у світі
362,769
Вилікувалось у світі
2,464,865
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Суд підтвердив законність ліквідації банку «Юнісон»

Суд підтвердив законність ліквідації банку «Юнісон»

Виведення банку міністра-утікача Клименка визнано законним

Суд підтвердив законність ліквідації банку «Юнісон»
Фото Unison Bank

Шостий апеляційний адміністративний суд повністю задовольнив апеляційну скаргу Національного банку та скасував рішення суду першої інстанцій, яким було визнано незаконними рішення НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Юнісон». Таким чином, суди підтвердили законність процедури виведення банку «Юнісон» з ринку, передає прес-служба НБУ.

У НБУ нагадали, що 30 травня 2019 Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов міноритарних акціонерів банку і зобов'язав Національний банк повернути банку «Юнісон» ліцензію та генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій. Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Національний банк оскаржив його в апеляційному порядку.

Суд апеляційної інстанції дійшов висновку про незаконність і необґрунтованість рішення суду першої інстанції і скасував його, прийнявши нове рішення про відмову в задоволенні позову повністю, повідомили в НБУ.

28 квітня 2016 року НБУ ухвалив рішення про віднесення ПАТ «Банк «Юнісон» до категорії неплатоспроможних через непрозору структуру власності. На момент ухвалення цього рішення акціонерами банку було 11 компаній, зареєстрованих у Республіці Кіпр, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше статутного капіталу банку.

7 вересня 2018 року Верховний Суд, відмовивши у задоволенні заяви акціонера банку – кіпрської компанії Мелігант Груп ЛТД – ухвалив остаточне рішення щодо законності віднесення банку «Юнісон» до категорії неплатоспроможних та введення в банк тимчасової адміністрації.

Надалі, Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення від 18 червня 2018 року № 345-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб призначив ліквідатором ПАТ «Банк «Юнісон» Федорченка Андрія Володимировича.

Однак компанія Мелігант Груп ЛТД спільно з іншим акціонером банку – компанією Інтентост Сістемс ЛТД – знову звернулась до Окружного адмінсуду м.Києва з вимогою скасувати рішення Національного банку від 18 червня 2018 року про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Банк «Юнісон».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті