Рада ухвалила закон щодо захисту прав власності

Рада ухвалила закон щодо захисту прав власності

Він має ліквідувати юридичні прогалини, що створюють проблеми власникам нерухомості

Рада ухвалила закон щодо захисту прав власності
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» (№1056-1). За таке рішення проголосували 284  депутати, проти-0, утримались – 4, не голосували – 94 народні депутати, передає кореспондент Mind.

Закон передбачає усунення основних юридичних прогалин, які створюють проблеми власникам нерухомості та бізнесу.

Автори закону зазначають, що протягом кількох останніх років набула особливої гостроти проблема незахищеності власників нерухомості та корпоративних прав від злочинних дій, внаслідок яких відповідне майно протиправно переходить під контроль інших осіб.

«Кількість та масштаб рейдерських захоплень зумовлюють серйозну соціальну напругу в суспільстві, змушують підприємців відволікати значні ресурси для захисту своїх інтересів. В таких умовах важко говорити про сприятливий інвестиційний клімат. Обговорювана ситуація стала наслідком багатьох чинників, з-поміж яких варто виокремити і причини юридичного характеру. Нинішня система державної реєстрації прав на нерухоме майно та корпоративних прав містить досить багато прогалин та недоліків, що дозволяє недобросовісним особам у протиправний спосіб набувати контроль над відповідними активами», – йдеться в пояснювальній записці.

Практика засвідчила недоцільність подальшого використання інституту так званих акредитованих суб'єктів, оскільки значна їх кількість брала активну участь у сумнівних або і відверто злочинних реєстраційних діях. Нагальною є необхідність запровадження обов'язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав, оскільки без цього практично неможливо зупинити обіг підроблених документів на майно. Необхідним є і впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав, коли реєстраційна дія проводиться нотаріусом, який посвідчив відповідний документ щодо речового права, переконані автори закону.

«Основні положення законопроекту передбачають: припинення діяльності акредитованих суб'єктів; запровадження обов'язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав; впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав; підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур», – зазначається в пояснювальній записці.

Нагадаємо, як писав Mind, в першому читанні парламент ухвалив даний законопроєкт 12 вересня 2019 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло