ВР ухвалила за основу законопроект щодо захисту прав власності

ВР ухвалила за основу законопроект щодо захисту прав власності

Ним передбачене підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур

ВР ухвалила за основу законопроект щодо захисту прав власності
Фото: УНІАН

Народні депутати ухвалили в першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» (1056-1). За таке рішення проголосували 327 народних депутатів, проти – 2, утрималось – 1, не голосував – 61 депутат, передає кореспондент Mind.

Його метою є забезпечення додаткових гарантій захисту права власності в Україні, що досягається шляхом внесення змін до низки законодавчих актів, які містять застаріле та неефективне регулювання.

«Законопроект передбачає усунення основних юридичних прогалин, які створюють проблеми власникам нерухомості та бізнесу. Основні положення законопроекту передбачають: припинення діяльності акредитованих суб'єктів; запровадження обов'язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав; впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав; підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур, – вказується в пояснювальній записці.

Очікується що внаслідок прийняття законопроекту буде досягнуто зниження кількості рейдерських захоплень нерухомого майна та корпоративних прав, зменшення витрат громадян та бізнесу, пов'язаних із захистом власності від протиправних посягань.

Детально про діяльність «чорних реєстраторів» та рейдерське захоплення майна Mind писав у матеріалі Рейдер на порозі: якими є сучасні методи експропріації власності. 5 правил для відстоювання активів у боротьбі з рейдерами.

Також Mind піднімав цю тему у матеріалі Схематоз серпня: арешти банківських рахунків, непрозоре відчуження акцій та «чорні реєстратори»Mind пропонує читачам обрати, який із трьох кейсів нам розслідувати далі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію