Інвестори Дурова почали отримувати ключі від криптовалюти Gram

Інвестори Дурова почали отримувати ключі від криптовалюти Gram

Блокчейн TON буде запущений до кінця жовтня

Этот материал также доступен на русском языке
Інвестори Дурова почали отримувати ключі від криптовалюти Gram
фото www.flickr.com/photos/blockchain3/46988501464

Блокчейн братів Павла і Миколи Дурових TON буде запущений до кінця жовтня. Про це йдеться в листі розробників, яке інвестори отримали ввечері 2 жовтня, передає The Bell.

 Його повний текст є в розпорядженні видання, а справжність повідомлення підтвердили двоє інвесторів проекту.

Це перший раз, коли розробники офіційно підтверджують, що встигають з релізом в узгоджений термін. В іншому випадку їм довелося б повернути інвесторам $ 1,7 млрд.

У листі команда TON також пояснює, як інвесторам отримати свою криптовалюту: для цього необхідно створити спеціальний криптогаманець – і зробити це варто не пізніше 16 жовтня.

У листі описується кілька кроків, які повинні зробити інвестори, щоб отримати свої Gram. Для початку їм необхідно завантажити спеціальне програмне забезпечення – TON Key Generator – на сайті: https://generator.ton.org/. Важливо завантажувати програму на комп'ютер, до якого немає доступу у сторонніх, попереджають вони в документі.

Потім, за допомогою «генератора», потрібно сформувати два ключа шифрування: відкритий і закритий – саме з їх допомогою можна буде спочатку отримати криптовалюту, а потім керувати нею.

Закритий ключ шифрування буде складатися з 24 слів, і ніхто, крім власника криптовалюти, не повинен їх знати. Якщо інвестор втратить ці слова, то ніколи не зможе відновити. А якщо їх дізнаються сторонні, вони зможуть вивести гроші і ніхто не зможе їх повернути, пояснюється в листі.

Відкритий ключ буде складатися з 48 символів і його потрібно буде відправити команді TON поштою, зареєстрованою на домен «telegram». Потім розробники зв'яжуться з інвесторами і попросять цей ключ підтвердити.

Надіслати відкритий ключ шифрування інвестори повинні не пізніше 16 жовтня, говориться в листі. Що буде, якщо не зробити цього вчасно, не пояснюється. Один інвесторів в розмові з The Bell припустив, що в такому випадку Gram просто прийдуть пізніше. Однак, якщо не відправити ключ шифрування команді TON протягом двох років після офіційного запуску проекту, криптовалюта згорить.

У листі йдеться, що інвестори, які брали участь в розміщенні TON, можуть стати валідаторами – тобто підтверджувати транзакції в блокчейні і заробляти на цьому комісію. Як їм це зробити, пояснюється в окремій інструкції, яка додається до листа.

При цьому в листі наголошується, що викуповувати Gram у інвесторів Telegram або TON Foundation не будуть. Так само як і ставати валідаторами.

Купувати і продавати Gram можна буде на незалежних криптобіржахСкільки буде.

Про те, скільки буде коштувати криптовалюта після релізу блокчейна, в листі нічого не говориться. Однак, за оцінками опитаних виданням фахівців, коридор на старті продажів може дорівнювати приблизно $ 2,5-$3 за Gram.

Видання NYT наприкінці серпня повідомило, що оператори месенджера Telegram планують протягом двох найближчих місяців випустити в обіг власну криптовалюту Gram. Як і біткойн, Gram буде функціонувати децентралізовано й уникати заходів державного контролю. При цьому, повідомляє видання, Telegram також розповів інвесторам, що Gram стане новою онлайн-валютою і способом відправки грошей по всьому світу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло