Захворіло у світі
18,364,694
Померло у світі
695,848
Вилікувалось у світі
10,965,634
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Генпрокуратура перевірить закриті справи, повязані з Байденом, Burisma, Злочевським і Курченком

Генпрокуратура перевірить закриті справи, повязані з Байденом, Burisma, Злочевським і Курченком

Рябошапку цікавлять ті справи, в яких фігурували високопосадовці та в яких державі було завдано збитків

Генпрокуратура перевірить закриті справи, повязані з Байденом, Burisma, Злочевським і Курченком
Facebook Генеральна прокуратура України

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка оголосив про початок перегляду закритих справ, де фігурує компанія Burisma, син екс-віце-президента США Джо Байдена Хантер Байден, екс-міністр екології Микола Злочевський та український олігарх Сергій Курченко, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми зараз переглядаємо всі провадження, які були закриті або роздроблені, для того щоб ухвалити рішення в тих випадках, де були прийняті незаконні процесуальні рішення, переглянути їх», – сказав він в п’ятницю на брифінгу, відповідаючи на запитання про притягнення до відповідальності фігурантів справи Burisma.

«У тій сфері, про яку ви говорите, де можуть бути причетними і можуть бути фігурантами Злочевський, Курченко та інші люди або компанії – таких проваджень півтора десятка», – зазначив він.

«Ми проводимо аудит усіх резонансних справ, які закрив або розглянув попередній склад органів прокуратури. І за результатами вивчення цих справ і ревізій ми розумітимемо, які рішення там можна і необхідно ухвалити. Зараз наперед ми не можемо прогнозувати рішення», – сказав генпрокурор.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, чи стосуються розслідування 15 справ Байдена і Burisma, він сказав: «Ключові слова були не Байден і не Burisma, а ті провадження, які закриті або розслідувалися попереднім керівництвом, зокрема серед цієї великої кількості справ можуть бути і ці самі».

За його словами, передусім Генпрокуратуру цікавлять ті справи, в яких фігурували високопосадовці та в яких державі було завдано збитків.

Нагадаємо, компанія Burisma  підозрювалася в несплаті податків, отриманні незаконних преференцій.

Екс-генпрокурор України Віктор Шокін заявив про припинення розслідування проти сина колишнього віце-президента Сполучених Штатів Джо Байдена «через тиск США».

Хантер Байден входив до складу ради директорів приватної газової компанії Burisma Group. Він відповідав за юридичний підрозділ холдингу і «просування компанії на міжнародній арені», повідомляли тоді в компанії.

За даними американських ЗМІ, Хантер Байден працював в Burisma до квітня 2019 року. За цей час, за даними The New Yorker, він отримував зарплату в Burisma в розмірі $50 000 на місяць, або $600 000 на рік, або сумарно $3 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті