Нова редакція закону «Про публічні закупівлі» дозволяє виправляти помилки у поданих документах

Нова редакція закону «Про публічні закупівлі» дозволяє виправляти помилки у поданих документах

Стаття 29 закону передбачає направлення запиту на усунення помилок лише у випадку виявлення «невідповідності в інформації та/або документах

Нова редакція закону «Про публічні закупівлі» дозволяє виправляти помилки у поданих документах
Фото: pixabay.com

Завдяки новій редакції закону «Про публічні закупівлі» нововведенням стала можливість виправлення помилок у поданих документах. Про це розповів Mind керуючий партнер юридичної фірми «Антіка» Олексій Кот.

Воно має на меті усунути ймовірність відхилення пропозиції на формальних підставах – через відсутність сторінки в копії документів, неправильне оформлення довідки тощо. Щоправда, нова редакція закону викликає переважно питання до формулювання відповідної норми.

Кот пояснив, що стаття 29 закону передбачає направлення запиту на усунення помилок лише у випадку виявлення «невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією». При цьому такі невідповідності мають стосуватися документів:

1) що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 закону;

2) на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

«Та чи можна вважати, зокрема, невідповідністю надання копії не всіх сторінок документа? Відсутність якогось формального реквізиту на довідці (наприклад, дати)? Тож наразі питання, що саме слід вважати невідповідностями, залишається відкритим», – зауважив керуючий партнер юридичної фірми «Антіка»

Також він наголосив, що пряме значення слова «невідповідність» передбачає наявність розбіжності, різної інформації по одному і тому ж питанню. А тому не можна виключати, що на практиці невідповідністю буде вважатись лише пряме протиріччя в документах.

Детальніше про нововведення читайте у матеріалі Mind «Правила закупівель: як нові «спрощення» ускладнять процес «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті