Захворіло у світі
5,717,575
Померло у світі
356,213
Вилікувалось у світі
2,367,777
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Євросоюз виключить із чорного списку «податкових гаваней» Швейцарію та ОАЕ

Євросоюз виключить із чорного списку «податкових гаваней» Швейцарію та ОАЕ

Країни внесли потрібні зміни до законодавства

Євросоюз виключить із чорного списку «податкових гаваней» Швейцарію та ОАЕ
фото Shutterstock

Міністри фінансів Євросоюзу мають намір виключити Об'єднані Арабські Емірати та Швейцарію зі списку країн, які вважаються «податковими гаванями», йдеться в документі ЄС. Це станеться настопного тижня. Однак у чорному списку залишаться три території, які належать США, пише vestifinance.

Брюссель створив чорний і сірий список податкових притулків у грудні 2017 року, після того, як були виявлені поширені схеми ухилення великими корпораціями від сплати податків.

Списки регулярно переглядаються для врахування змін до законодавства або додавання нових юрисдикцій.

Очікується, що на зустрічі 10 жовтня міністри фінансів ЄС виключать ОАЕ з чорного списку. Тихоокеанський архіпелаг Маршаллові Острови також буде виключений з цього списку.

В списку залишаться 9 юрисдикцій: Беліз, Фіджі, Оман, Самоа, Тринідад і Тобаго, Вануату та три території США, Американське Самоа, Гуам та Віргінські острови США.

Держави з чорного списку стикаються з більш суворим контролем за фінансовими операціями з країнами Євросоюзу.

ОАЕ, найбільший фінансовий центр, має бути вилучений зі списку, оскільки в вересні він прийняв нові правила для офшорних структур, йдеться в документі.

ОАЕ не стягує корпоративних податків, що робить його сприятливою територією для фірм, які прагнуть уникнути сплати податків.

У документі Євросоюзу також вказано, що Швейцарія виконала свої зобов'язання: податкова реформа, що пройшла в країні і вступає в силу в 2020 році, цілком задовольняє вимоги ЄС.

Албанія, Коста-Ріка, Маврикій і Сербія також мають бути виключені з сірого списку наступного тижня. Десятки юрисдикцій по всьому світу залишаються в сірому списку, в тому числі Кайманові острови, Туреччина, Багамські острови і Бермудські острови.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті