Нобелівську премію з медицини присудили за відкриття того, як живі клітини реагують на присутність кисню

Нобелівську премію з медицини присудили за відкриття того, як живі клітини реагують на присутність кисню

Її отримали Вільям Келін, Петер Раткліфф та Грегг Семенце

Цей матеріал також доступний російською
Нобелівську премію з медицини присудили за відкриття того, як живі клітини реагують на присутність кисню
фото twitter.com/NobelPrize

Нобелівську премію з медицини за 2019 рік присуджено Вільяму Келіну, Петеру Раткліфф і Греггу Семенцов за відкриття того, як живі клітини реагують на присутність кисню.

Вчені «визначили молекулярний механізм, що регулює активність генів у відповідь на різні рівні кисню», йдеться в заяві Королівського Каролінського медико-хірургічного інституту Стокгольма.

У повідомленні Нобелівського комітету зазначається, що «відкриття, зроблені лауреатами, мають фундаментальне значення для фізіології та прокладають шлях до багатообіцяючих нових стратегій боротьби з анемією, раком і багатьма іншими захворюваннями».

З 7 по 14 жовтня в Стокгольмі й Осло оголосять лауреатів Нобелівських премій в області фізіології й медицини, фізики, хімії, літератури, премії миру, а також премії Держбанку Швеції з економіки, присвяченій пам'яті Альфреда Нобеля.

8 жовтня буде названо лауреата з фізики, 9 жовтня – з хімії, 10 жовтня – з літератури (лауреатів буде двоє – за 2018 та 2019 роки), 11 жовтня – вручена премія миру (в Осло), 14 жовтня – з економіки.

Грошова частина премії цього року складає 9 млн шведських крон ($914). Окрім грошей лауреати отримають диплом і золоту медаль.

Вручення премій лауреатам відбувається 10 грудня (день смерті Альфреда Нобеля; у межах грудневого Нобелівського тижня) у Стокгольмі й Осло.

Нагадаємо: торік Нобелівську премію з медицини отримали американський вчений Джеймс Еллісон та його японський колега Тасук Хондзьо за відкриття, які призвели до нових підходів у використанні імунної системи для боротьби з раком.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію