Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
«Укрзалізниця» у липні – вересні 2019 року перевезла 9,3 млн тонн зернових

«Укрзалізниця» у липні – вересні 2019 року перевезла 9,3 млн тонн зернових

Це на 22,8 % більше показника аналогічного періоду минулого року

«Укрзалізниця» у липні – вересні 2019 року перевезла 9,3 млн тонн зернових
Фото: УНІАН

«Укрзалізниця» (УЗ) у липні – вересні 2019 року перевезла 9,3 млн тонн зернових, що на 22,8 % більше показника аналогічного періоду минулого року. Про це повідомляє прес-служба УЗ.

За словами голови правління «Укрзалізниці» Євгена Кравцова, сьогодні Укрзалізниця навантажує понад 2000 вагонів-зерновозів на добу, що є досить високим показником. Компанія може й надалі збільшувати обсяги перевезення зернових, але для цього потрібно поліпшувати координацію дій з Міністерством інфраструктури, портами, зерновими терміналами та всіма учасниками ринку щодо належної організації роботи зернових станцій, прискорення технологічних процесів розвантаження вагонів.

«На жаль, сьогодні маємо відставання по вивантаженню вагонів. Так, щодоби на зернових станціях несвоєчасно розвантажуються до 200 вагонів, за десять діб – це вже 2000 вагонів, які в очікуванні розвантажувальних операцій створюють затори на підходах до морських портів. Як наслідок, порушується вся логістика перевезення зернових. Компанія вимушена оголошувати тимчасові конвенції на перевезення. Тому сьогодні потрібно ставити питання не лише «Укрзалізниці», а й іншим учасникам перевізного процесу», – зауважив Кравцов.

Голова УЗ також поінформував, що запроваджені «Укрзалізниці» графікові маршрути під час перевезення зернових наразі користуються великим попитом серед вантажовідправників. 

«Ми бачимо надзвичайно високий попит з боку ринку на маршрутні відправки і це позитивний момент. На сьогодні маємо загалом відпрацьованих 80 таких пілотних маршрутів, середній обіг вагонів за якими становить в середньому 6 діб. На жовтень вже маємо замовлення на 246 графікових маршрутів, на листопад – на 286. Замовники   цих маршрутів – близько 35 компаній. Отже, ми бачимо, що ринок цей механізм сприйняв», – розповів Кравцов.

Наразі через електронну торгову систему ProZorro.Продажі товариство виставляє до 75 % вагонів власного парку.

«У вересні ми оголосили 215 аукціонів загалом на 11 600 вагонів, з них зіграли 88 аукціонів та більше 4700 вагонів. У жовтні ситуація ще краща – вже успішно відбулися 15 із 20 оголошених аукціонів"- розповів Кравцов.

Нагадаємо: «Укрзалізниця» ініціювала запровадження страхування вантажів від розкрадання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті