Глобальний фонд зібрав майже 13 млрд євро на боротьбу з пандеміями

Глобальний фонд зібрав майже 13 млрд євро на боротьбу з пандеміями

З ініціативи Макрона на конференцію прибули Боно, Білл Гейтс та лідери кількох держав

Глобальний фонд зібрав майже 13 млрд євро на боротьбу з пандеміями
euronews.com

Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією зібрав 12,7 млрд євро, необхідних для боротьби з пандеміями, повідомив президент Франції Еммануель Макрон, виступаючи на конференції з поповнення запасів фонду в Ліоні, передає Euronews.

Раніше він заявив, що збільшить внесок країни на найближчі три роки на 15%.

«Франція прийме на себе зобов'язання і збільшить свій внесок на 15%», – сказав французький лідер, додавши, що загальний внесок Франції в фонд досягне $1,5 млрд.

Під гаслом «Без грошей не зупинити епідемії!» в Ліоні пройшла маніфестація. Активісти хочуть, щоб учасники форуму взяли на себе зобов'язання зібрати $14 млрд. Демонстранти лягали прямо на проїжджу частину, імітуючи мертвих, щоб, як вони стверджують, наочно продемонструвати реальний стан речей.

«За підрахунками експертів, не вистачає близько $500 млн, щоб в найближчі три роки покінчити з епідемією СНІДу. Йдеться про життя і смерті 350 тисяч осіб. Якщо не зібрати цю суму, ще п'ять мільйонів можуть заразитися. Ми закликаємо президента Франції зробити що-небудь. Ми тут не для того, щоб формально схвалити цю проведену у Франції конференцію. Ми хочемо зібрати кошти і змінити ситуацію», – сказав Орельян Бокам, глава некомерційної організації AIDES.

З 2002 року, завдяки збору коштів, смертність, пов'язана зі СНІДом, туберкульозом та малярією, знизилася приблизно на 50%.

У конференції, організованій Макроном, взяли участь такі почесні гості, як Боно, Білл Гейтс, президент Нігеру Махамаду Іссуфу, глава республіки Мадагаскар Андрі Радзуеліна, і Поль Бійя, який очолює Камерун.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті