Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Правоохоронці провели обшуки у банку Жеваго

Правоохоронці провели обшуки у банку Жеваго

Процесуальні дії в архіві банку проводились при сприянні Фонду гарантування вкладів фзичних осіб

Правоохоронці провели обшуки у банку Жеваго
Костянтин Жеваго
Фото: УНІАН

Правоохоронні органи при сприянні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) вчора,10 жовтня, провели процесуальні дії в архіві банку «Фінанси та кредит» екснардепа Костянтина Жеваго. Про це повідомляє прес-служба ФГВФО

Національний банк України 17 вересня 2015 року ухвалив рішення про віднесення банку «Фінанси та Кредит» до категорії неплатоспроможних. У 2012–2015 роках службові особи банку  за попередньою змовою із власниками банку і власниками кіпрської компанії Nasterno Commercial LTD заволоділи грошима на суму $53,76 млн.

За даними НБУ, 97,67% акцій банку «Фінанси та кредит» контролював Жеваго. Його права власності на банк були оформлені, серед іншого, через ПрАТ F&C Realty, в якому, згідно з судовими матеріалами, у 2008–2015 роках отримував зарплату директор Nasterno Commercial LTD.

У лютому цього року Господарський суд Києва задовольнив позов НБУ до компанії «Ініціатор-Ріелті» і стягнув з неї нежитлове майно у Києві. Нерухомість передана НБУ з метою часткового погашення заборгованості з рефінансування банку

1 жовтня, Шевченківський районний суд Києва вирішив стягнути з Жеваго 1,539 млрд грн на користь Національного банку в рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування.

9 жовтня ДБР заочно вручило підозру Жеваго та оголосило його у міжнародний розшук.

Нагадаємо: ФГВФО цього тижня виставив майно ліквідованих банків на 31,57 млд грн. Серед банків, чиє майно іде на продаж, фігурують  «Імексбанк», «ВТБ Банк», «Дельта Банк», «Банк «Фінанси та кредит», «КБ «Надра», «Платінум банк», «Родовід Банк» та інші.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті