Захворіло у світі
60,973,636
Померло у світі
1,432,048
Вилікувалось у світі
39,070,026
Захворіло в Україні
693,407
Померло в Україні
11,909
Вилікувалось в Україні
326,238
Радник Помпео йде у відставку через скандал навколо України – WP

Радник Помпео йде у відставку через скандал навколо України – WP

МакКінлі розчарований тим, що держсекретар публічно не захистив своїх колег, чиї імена фігурують у справі

Радник Помпео йде у відставку через скандал навколо України – WP
Майкл МакКінлі, Майк Помпео
фото www.flickr.com/photos/statephotos/41996965874

Старший радник держсекретаря США Майка Помпео Майкл МакКінлі  подав у відставку на тлі зростаючого невдоволення та занепаду морального духу в Держдепі у зв'язку із тим, що Помпео не зміг надати допомогу дипломатам, які втрапили до скандалу навколо України. Про це повідомляє WP.

МакКінлі, який обіймав посаду посла в Афганістані, Колумбії та Перу,працював послом Бразилії в минулому році, коли  Помпео найняв його в якості радника з питань політики.

Видання повідомляє,що Помпео виступить з цього приводу сьогодні увечері.

Серед багатьох питань,в яких МакКінлі зіграв свою роль, зокрема, політика адміністрації щодо Венесуели, Мексики, Південно-Східної Азії та Афганістану, де минулого місяця президент Трамп раптово скасував мирні переговори США з талібами, які,за словами обох сторін, були близькі до укладення угоди.

Джерела видання повідомили, що на думку МакКінлі, Помпео був «позитивною силою» у порівнянні з його попередником, Рексом Тіллерсоном, в плані заохочення альтеративних поглядів в департаменті.

Хоч він не мав жодного відношення до України, частина роботи МакКінглі полягала у тому, щоб відслідковувати відношення працівників Держдепу до Помпео. Як і багато інших, він був розчарований відсутністю публічної підтримки дипломатів,чиї імені фігурували у справі навколо України і мають давати свідчення в комітетах Палати представників, що проводять розслідування щодо питання про імпічмент Трампа.

Особливу занепокоєність викликає Марі Йованович, посол США і Україні, яка була відкликана Помпео, коли ЗМІ звинуватити її у нелояльності. Йованович ставила під сумнів спроби Джуліані натиснути на Україну для проведення розслідування проти політичних опонентів Трампа.

Джуліані сказав, що Трамп наказав Помпео її звільнити. Під час телефонної розмови 25 липня між Трампом та Зеленським, яка і стала причиною початку процедури імпічменту, американський президент назвав Йованович «поганою», його український колега  також її розкритикував.

Нагадаємо: ще в травні адвокат Джуліані в одному з інтерв’ю заявив, що Йованович «була частиною всіх цих зусиль проти президента Трампа».

«Приблизно рік тому один із конгресменів розповів, що вона запевняє українських чиновників – мовляв, президента Трампа чекає імпічмент. І це – брехня. Президент визнаний повністю невинним. Ніяких зв'язків із росіянами, ніяких доказів, що щось взагалі було. Ніяких доказів перешкоджання правосуддю», – наголосив він та додав, що були також випадки надання недостовірної інформації українській владі.

Як повідомлялось, в межах підготовки процедури імпічменту Трампа Помпео зобов'язали надати Конгресу документи про контакти з Україною. Відмова надати документи вважатиметься «перешкоджанням розслідуванню Палати представників» .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті