НБУ встановив додаткові вимоги до кредитування ліквідності банків

НБУ встановив додаткові вимоги до кредитування ліквідності банків

Причиною встановлення додаткових вимог стало встановлення мінімізації кредитних ризиків за кредитами екстреної підтримки ліквідності банків

НБУ встановив додаткові вимоги до кредитування ліквідності банків
Фото: УНІАН

Національний банк України (НБУ) встановив додаткові вимоги до наданих банком кредитів, майнові права за якими надаються в заставу Нацбанку. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Причиною встановлення додаткових вимог стало встановлення мінімізації кредитних ризиків за кредитами екстреної підтримки Національним банком України ліквідності банків.

Нацбанк матиме право відмовити у кредитуванні юридичної особи, якщо вона має прострочену заборгованість у інших банках та майнові права за кредитним договором із фізичною особою або вона має прострочену заборгованість більше ніж на 7 днів у інших банках.

Відповідні зміни до Положення про екстрену підтримку Національним банком України ліквідності банків затверджено постановою Правління Національного банку від 4 жовтня 2019 року № 119.

У грудні 2016 року НБУ запровадив новий інструмент екстреної підтримки ліквідності платоспроможних банків – Emergency liquidity assistance (ELA). Кредити ELA призначені виключно для покриття тимчасового дефіциту ліквідності банку, коли банки вичерпали інші джерела підтримки ліквідності, зокрема на міжбанківському кредитному ринку та за стандартними інструментами рефінансування НБУ

Детальніше про нововведення у банківській сфері читайте у матеріалі Mind «Інновації в банкінгу: чому не всі банки помруть, але всі зазнають змін «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті