Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Мери 35 міст світу підписали «Коаліцію С40» про початок глобального очищення повітря

Мери 35 міст світу підписали «Коаліцію С40» про початок глобального очищення повітря

Відповідно до ініціативи, мери докладатимуть зусиль для скорочення викидів у своїх містах

Мери 35 міст світу підписали «Коаліцію С40» про початок глобального очищення повітря
фото pixabay.com

Сьогодні 11 жовтня 35 мерів підписали Декларацію міст про чисте повітря C40 – цим самим вони пообіцяли забезпечити чисте повітря для понад 140 мільйонів людей, які живуть в їхніх містах.

Ініціатива C40  зобов'язує міста ставити амбітні цілі щодо скорочення забруднення повітря до 2025 року. Мери щороку зобовʼязалися публічно повідомляти про досягнутий прогрес, йдеться в прес-релізі.

Всесвітній саміт мерів С40 в Копенгагені зібрав 80 мерів і сотні екологів з усіх сфер, рішуче налаштованих скорочувати викиди в секторах, що спричиняють зміну клімату – транспорт, будівлі, промисловість і відходи, щоб утримати глобальне потепління в межах 1,5 градуса і досягти цілі Паризької угоди.

Мери оголосили про започаткування  «Глобального Зеленого Нового Курсу», щоб «прискорити термінове, фундаментальне та незворотне перенаправлення світових ресурсів зі сфери викопного палива на заходи з відвернення надзвичайної кліматичної ситуації у світі».

 Декларацію міст про чисте повітря C40 підписали:

Амман, Остін, Бенгалуру, Барселона, Берлін, Буенос-Айрес, Копенгаген, Делі, Дубай, Дурбан, Гвадалахара, Гейдельберг, Х'юстон, Джакарта, Лос-Анджелес, Ліма, Лісабон, Лондон, Мадрид, Медельїн, Мехіко, Мілан, Осло, Париж, Портленд, Кесон-Сіті, Кіто, Роттердам, Сеул, Стокгольм, Сідней, Тель-Авів-Яффо, Токіо, Варшава, Вашингтон.

За допомогою Декларації міст C40 мери зобов'язуються використовувати свою силу і вплив для зменшення забруднення повітря і домагатися виконання Керівних принципів Світової організації охорони здоров'я за якістю повітря. Це означає, що міста будуть постійно скорочувати власні викиди і виступати за скорочення викидів у своєму регіоні.

«Для нас, як мерів, на першому місці – безпека жителів наших міст, – зазначила мер Парижа Анне Ідальго. – Ось уже 4 роки минуло з підписання Паризької Угоди в нашому місті. Лише минулого місяця світові лідери зустрілися в Нью Йорку і знову не змогли домовитися ні про які, навіть віддалено подібні заходи, необхідні для зупинки кліматичної кризи. Їхня неспроможність напряму загрожує усім людям на планеті, оскільки час працює проти нас. Немає іншого рішення, крім Глобального Зеленого Нового Курсу, який може стати ключовим засобом для перемоги у цих перегонах з часом».

За даними ВООЗ, 9 з 10 громадян світу дихають брудним повітрям, а 7 млн чоловік щороку вмирають передчасно через забруднення повітря.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті