Захворіло у світі
18,601,795
Померло у світі
702,045
Вилікувалось у світі
11,178,978
Захворіло в Україні
75,490
Померло в Україні
1,788
Вилікувалось в Україні
41,527
США обрали Firefly українського бізнесмена Полякова для спецмісій на орбіту

США обрали Firefly українського бізнесмена Полякова для спецмісій на орбіту

Компанія візьме участь у проєкті Orbital Services Program-4 із бюджетом у $986 млн

США обрали Firefly українського бізнесмена Полякова для спецмісій на орбіту
Фото: УНІАН

Військово-повітряні сили (ВПС) США обрали 8 компаній для участі в програмі Orbital Services Program-4 (OSP-4), серед яких – Firefly Aerospace українського бізнесмена Макса Полякова. Про це повідомляють SpaceNews.

Згідно з повідомленням, програма OSP-4 має бюджет $986 млн та передбачає доставку вантажів на навколоземну орбіту. Мова йде про невеликі й середні корисні навантаження вагою понад 400 фунтів (181 кг). Компанії, яких обрали постачальниками, повинні доставити ці вантажі на орбіту протягом 12-24 місяців після отримання замовлення.

Окрім Firefly Aerospace, у проєкті братимуть участь SpaceX, Xbow Launch Systems, Northrop Grumman, United Launch Alliance, Aevum, Vox Space і Rocket Lab.

Угода OSP-4 представляє собою контракт з «багаторазовою винагородою, невизначеним постачанням/невизначеною кількістю». Вісім компаній отримають щонайменше $50 000 в якості мінімальної гарантії за контрактом.

За допомогою проєкту OSP-4 ВПС США прагнуть отримати користь від розвитку малої пускової індустрії. Залежно від потреб місії роботи будуть виконувати на об'єктах підрядників або на державних пускових майданчиках.

Нагадаємо, що у листопаді 2018 року NASA обрало Firefly Aerospace українського бізнесмена Макса Полякова для програми доставки вантажів на Місяць із загальним бюджетом $2,6 млрд.

Читайте також матеріал Mind – Битва за «новий космос»: яку роль відіграє Україна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті