Оголошено переможців Нобелівської премії з економіки

Оголошено переможців Нобелівської премії з економіки

Нобелівську премію з економіки отримали вчені, які боряться з бідністю

Оголошено переможців Нобелівської премії з економіки
ФОТО: 24 канал

Нобелівський комітет присудив премію Шведського національного банку пам'яті Альфреда Нобеля з економіки Абхіджіту Банерджі, Естер Дюфло та Майклу Кремеру. Про це йдеться в офіційному прес-релізі Нобелівського комітету.

Дюфло 1972 року народження стала другою жінкою та наймолодшим науковцем, яка отримала премію.

Премію вченим присудили за «експериментальний підхід до боротьби з глобальною бідністю».

«Дослідження Банерджі (Массачусетський технологічний інститут, США), Дюфло (Массачусетський технологічний інститут, США) та Кремера (Гарвардський університет, США) значно покращило нашу здатність боротися зі світовою бідністю. Лише за два десятиліття їх новий підхід, заснований на експерименті, удосконалив економіку розвитку, яка зараз є процвітаючим полем для досліджень», – йдеться у заяві Нобелівського комітету.

У результаті одного з їхніх досліджень, понад п’ять мільйонів індійських дітей отримали користь від ефективних програм корекційного навчання в школах. Іншим прикладом є великі субсидії на профілактичну охорону здоров'я, які запроваджені у багатьох країнах.

«Це лише два приклади того, як це нове дослідження вже допомогло зменшити бідність у світі. Він також має великий потенціал для подальшого покращення життя людей», – наголосили у Нобелівському комітеті.

Премія з економіки, на відміну від п'яти інших нобелівських премій – з медицини, фізики, хімії, літератури і премії миру, – не була заснована самим Альфредом Нобелем в 1901 році. Її заснував Банк Швеції в 1968 році з нагоди свого 30-річчя.

З тих пір фінансова організація щорічно відраховує Нобелівському комітету суму, рівну розміру премії. Сама нагорода називається премією Державного банку Швеції пам'яті Альфреда Нобеля. Розмір Нобелівської премії – 9 млн крон, тобто трохи більше 1 млн доларів.

Також читайте на Mind про підсумки Нобелівського тижня.

Нагадаємо, що Нобелівську премію з хімії вручили за «розробку літій-іонних батарей», а Нобелівська премія з літератури за 2018 рік присуджена польській письменниці Ользі Токарчук, за 2019 рік – австрійському письменнику Петеру Хандке.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло