Захворіло у світі
5,837,541
Померло у світі
360,919
Вилікувалось у світі
2,437,965
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Найбільші українські оптовики причетні до офшорів - YouControl

Найбільші українські оптовики причетні до офшорів - YouControl

Компанія з перевірки контрагентів виявила оптовиків, які працюють через «офшори»

Найбільші українські оптовики причетні до офшорів - YouControl
Фото: Укрінформ

ТОП-20 компаній, які займаються оптовою торгівлею, здебільшого працюють на міжнародних ринках, а половина має зв’язок з офшорами. Про це повідомляє сайт YouControl.

Аналітики системи з перевірки контрагентів YouControl проаналізували дані щодо виручки компаній за 2018 рік і сформували ТОП-20 представників ринку оптової торгівлі. До переліку входить багато загальновідомих підприємств з гучними іменами.

Фактично перелічені у двадцятці компанії очолюють свої напрямки торгівлі, мають потужну ринкову частку. А от їхня фінансова стабільність відрізняється.  Так, три підприємства із першої двадцятки за виручкою мають показник FinScore (індекс фінансової стійкості від YouControl) – С, а чотири – D (дуже низький рівень). Однак більшість, 13 із 20 компаній, досить фінансово стійкі і мають позначки FinScore А та В.

Серед компаній-оптовиків із ТОП-20 не так багато “старожилів”. Лише п’ять із них були засновані в 90-х роках. При цьому 8 працюють на ринку з 2000-х років, а ще 7 – взагалі з 2010 року.

Половина з них причетна до “офшорів” через власників чи бенефіціарів. “Улюбленою” їхньою низькоподатковою юрисдикцією став Кіпр – з ним пов’язані п’ять компаній, три – мають зв’язки зі Швейцарією, а дві – з Оманом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті