Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Депутати внесли до ВР законопроєкт щодо усунення дискримінації ФОПів

Депутати внесли до ВР законопроєкт щодо усунення дискримінації ФОПів

Законопроєктом передбачено списання нарахованої, але не сплаченої пені, нарахованої на суму недоїмки по сплаті ЄСВ, в період від 1 січня 2017 року до моменту вступу в силу законопроєкт

Депутати внесли до ВР законопроєкт щодо усунення дискримінації ФОПів
Фото: УНІАН

Низка депутатів внесла до Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до деяких законів щодо усунення дискримінації фізичних осіб-підприємців (ФОП). Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Законопроєктом пропонується регламентувати, що ФОПи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони працюють відповідно до закону за трудовим договором та отримують за основним місцем роботи та/або роботи за сумісництвом заробітну плату у загальному розмірі не менше гарантованої державою мінімальної заробітної плати на відповідний рік.

Також законопроєкт передбачає повернення до попередньої редакції п.2 ч. 1 статті 7 закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» конкретизуючи те, що у разі якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник не сплачує єдиний внесок, а має право самостійно визначити базу нарахування.

«Законопроєктом регламентується право контролюючих органів,зокрема Державної фіскальної служби (ДФС), у разі виявлення, що ФОП не здійснює господарську діяльність та не сплачує податки і збори більше ніж 6 місяців, звернутися до державного реєстратора із заявою про припинення господарської діяльності такого ФОП. При цьому контролюючий орган повідомляє такий ФОП письмово про намір звернутися до державного реєстратора за 30 днів до звернення»,- повідомляється у пояснювальній записці.

Окрім того, законопроєктом передбачено списання нарахованої, але не сплаченої пені, нарахованої на суму недоїмки по сплаті ЄСВ, в період від 1 січня 2017 року до моменту вступу в силу законопроєкту, у разі його прийняття.

Детальніше про оподаткування ФОПів читайте в матеріалі Mind «Оподаткування ФОП: які наслідки скасування 3-ї групи «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті