Захворіло у світі
19,861,683
Померло у світі
731,349
Вилікувалось у світі
12,115,825
Захворіло в Україні
81,957
Померло в Україні
1,922
Вилікувалось в Україні
44,359
Британія має намір зупинити поставки зброї до Туреччини

Британія має намір зупинити поставки зброї до Туреччини

В країні вважають, що ця зброя може бути використана у військових операціях в Сирії.

Британія має намір зупинити поставки зброї до Туреччини
Домінік Рааб, глава МЗС Британії
фото www.flickr.com/photos/cpsthinktank/31799940577

Британія призупиняє видачу нових ліцензій на експорт зброїв Туреччину на тлі занепокоєності щодо її військової операції проти курдських сил на північному-сході Сирії. Про це заявив міністр закордонних справ країни Домінік Рааб, передає Reuters.

За його словами, поставки будуть зупинені через те, що цю зброю може бути використано у  військових операціях в Сирії.

«Уряд Великобританії дуже серйозно ставиться до своїх обов'язків щодо контролю над експортом озброєнь, і в цьому випадку, звичайно, ми будемо уважно стежити за експортом нашої продукції в Туреччину. Ніяких додаткових експортних ліцензій у Туреччину для предметів, які можуть бути використані у військових операції в Сирії, не буде надано, поки ми проводимо перевірку», – заявив Рааб.

Нагадаємо: президент США Дональд Трамп готується підписати указ про запровадження обмежувальних заходів щодо Туреччини у зв’язку з військовою операцією Анкари в північній Сирії. Також вказано, що знову будуть підвищені тарифи  для Туреччини до 50% мита на ввезення сталі, а переговори щодо торгової угоди, вартість якої могла скласти $100 млрд, будуть безстроково припинені.

До цього країни ЄС одностайно засудили наступ Туреччини на Сирію, закликали всі країни, що входять в ЄС, припинити продаж зброї Анкарі. Поставки зброї вже припинили Франція і Німеччина.

Як повідомлялось, 9 жовтня Туреччина почала наступ на сили самооборони сирійських курдів (YPG) на півночі Сирії. Цей крок викликав масштабну критику з боку міжнародної спільноти. Офіційна Анкара хоче створити « безпеки» глибиною 30 кілометрів уздовж кордону на сирійській території і вимагає виведення курдських збройних загонів з цього району.

Більше про ситуацію, що склалась наразі між Туреччиною та Сирією можна прочитати в матеріалі Mind « Курди, Туреччина, Сирія і Трамп. Що до чого у «зрадницькій» війні, яка спалахнула».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті