ЗМІ в Росії почали штрафувати за «фейкові новини»

ЗМІ в Росії почали штрафувати за «фейкові новини»

Перший штраф за «фейк ньюз» отримало видання «Момент істини» та його головний редактор

ЗМІ в Росії почали штрафувати за «фейкові новини»
фото pixabay.com

Мировий суд Хорошевського району Москви призначив адміністративний штраф мережевому виданню «Видавничий дім «Момент істини» в розмірі 200 000 руб, головного редактора Євгена Гнеушева оштрафували на 60 000 руб. Про це повідомляє «РБК».

Зазначається, що суд визнав, що видання порушило ч. 9 ст. 13.15 КоАП (зловживання свободою масової інформації). Стаття передбачає відповідальність за поширення фейкових новин.

«Це дійсно перший штраф ЗМІ за «фейк ньюз», – підтвердили в прес-службі Хорошевського суду. Там відзначили, що матеріали надійшли з «Роскомнадзора».

Судовий розгляд почався через декілька відеороликів видання на YouTube, якими в серпні зацікавився «Роскомнадзор». Один з них називався «Терміново! У Росії готує революцію Майдан».

Гіперпосилання на ці ролики були опубліковані на сайті мережевого видання. З матеріалів справи випливає, що російська Генпрокуратура зажадала обмежити доступ до сайтів, де вони були розміщені.

«По суті правопорушення можу сказати, що надійшла вимога Генеральної прокуратури на зазначені відеоматеріали», – заявив на засіданні суду представник «Роскомнадзора». За його словами, представник юридичної особи погодився з правопорушенням.

Рішення може бути оскаржене протягом 10 діб.

Нагадаємо: в березні цього року президент Путін підписав закон про покарання за поширення фейкових новин . За перше поширення фейків громадянам загрожує штраф до 100 000 руб, а юридичним особам – до 500 000 руб. За повторне порушення – до 300 000 і до 1 млн руб відповідно. Якщо фейкові новини призвели до смерті людини, шкоди здоров'ю або порушення громадського порядку – до 400 000 і 1,5 млн руб.

Одночасно з цим було прийнято закон про покарання за образу органів влади в інтернеті. Обидві ініціативи викликали критику.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію