Moody's прогнозує «надзвичайно високі» ризики глобальної рецесії в найближчі 12–18 місяців
Рецесія може завдати удару по світовій економіці

Головний економіст Moody`s Analytics Марк Занді заявив, що існує «надзвичайно високий» шанс того, що рецесія може завдати удару по світовій економіці в найближчі 12–18 місяців, і політики, ймовірно, не зможуть це відвернути. Про це повідомляє CNBC.
«Думаю, ризики є дуже високими, тому, якщо щось не відповідатиме сценарію, у нас буде рецесія, – зазначив Занді. – Я скажу також: навіть якщо у нас не буде рецесії в найближчі 12–18 місяців, думаю, що в нас буде набагато більш слабка економіка».
За його словами, щоб уникнути уповільнення економічної активності, треба одночасно дотримуватися багатьох факторів. Вони включають, зокрема, політику Дональда Трампа, який не загострюватиме митну війну з Китаєм, вирішення Brexit та продовження центральними банками грошових стимулів, пояснив Занді.
Він також оцінив ризики глобального економічного спаду як «високі, неприємно високі».
Інші економісти виглядали менш стурбованими, але розділили думку Занді про уповільнення глобального зростання.
Есвар Прасад, професор Корнельського університету сказав, що споживчі витрати допомогли підтримати зростання в низці економік. Навіть не зважаючи на те, що в інших секторах спостерігається зрив імпульсу.
«На споживачів та домогосподарства не можна розраховувати для продовження зростання. Тому, дійсно, ключовий момент полягає у тому, щоб розробити набор політик, які стимулюватимуть відродження довіри бізнесу та споживачів, і в кінцевому підсумку збільшити інвестиції», – заявив Прасад.
Нагадаємо: напередодні вийшов жовтневий огляд МВФ «Перспективи світової економіки», у якому фонд понизив прогноз росту світової економіки на 2019 року.
«Прогнозується, що глобальне зростання складе 3,0% 2019 року, що є найнижчим рівнем з 2008–2009 років і зниженням на 0,3 в. п. у порівнянні з квітневим прогнозом світової економіки на 2019 рік», – йдеться в повідомленні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].