Захворіло у світі
5,988,416
Померло у світі
366,654
Вилікувалось у світі
2,529,761
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Американських дипломатів у Росії зняли з поїзда при спробі відвідати Сєвєродвінськ

Американських дипломатів у Росії зняли з поїзда при спробі відвідати Сєвєродвінськ

В МЗС РФ виправдовують це тим, що американці мали дозвіл на відвідування тільки Архангельська

Американських дипломатів у Росії зняли з поїзда при спробі відвідати Сєвєродвінськ
фото Shutterstock

Трьох дипломатів з посольства США в Росії зняли з поїзда Ненокса – Сєвєродвінськ у Архангельській області під час офіційної поїздки, повідомили в Держдепартаменті США, передає Голос Америки.

Саме поблизу Сєвєродвінська 8 серпня ц.р. стався вибух на випробувальному полігоні військово-морських сил Росії, в результаті якого на певній площі було зафіксовано забруднення радіоактивними речовинами.

Представник американського відомства уточнив, що американська сторона належним чином поінформувала російську владу про майбутній візит.

Раніше про затримання американців у зв'язку з в'їздом на режимну територію без дозволу повідомило агентство «Інтерфакс» з посиланням на джерело. У числі затриманих, за даними агентства, були військово-морський аташе і аташе при посольстві США, а також американський військовий аташе.

Як стверджується, американці не надали документи, необхідні для відвідування режимної території, якою є Сєвєродвінськ. За словами джерела, після перевірки документів дипломатів відпустили.

Високопоставлений представник МЗС Росії повідомив, що американським дипломатам, які були зняті з поїзда в Архангельській області, було дозволено відвідати Архангельськ, а не Сєвєродвінськ.

«Поїздка дійсно була узгоджена, але пункт призначення був Архангельськ. Якимось чином вони опинилися біля Сєвєродвінська», – заявив в четвер журналістам заступник міністра закордонних справ РФ Євген Іванов.

Він додав, що нота посольства США в зв'язку зі зняттям в Сєвєродвінську американських дипломатів буде направлена в четвер.

Нагадаємо, дві російські станції на певний час припинили передачу даних про рівень радіації після вибуху в Сєвєродвінську.

Пізніше телеканал CNBC озвучив власну версію вибуху під Сєвєродвінськом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті