«Нафтогаз» пред'явить «Газпрому» позов на понад $11 млрд

«Нафтогаз» пред'явить «Газпрому» позов на понад $11 млрд

Російська сторона заявила, що новий транзитний контракт залежатиме від того, чи відмовиться Україна від перемоги в Стокгольмському арбітражі

«Нафтогаз» пред'явить «Газпрому» позов на понад  $11 млрд
фото УНІАН

НАК «Нафтогаз України» пред'явить російському «Газпрому» позов на $11 млрд в якості компенсації у разі припинення транзиту. Про це у Facebook повідомив виконавчий директор НАК Юрій Вітренко.

У своєму дописі він прокоментував новину про те, що «Газпром» назвав відмову від перемоги в Стокгольмському суді умовою для нового транзитного контракту.

«І добре, що 1 листопада ми надішлемо «Газпрому» наші позовні вимоги на суму більше $11 млрд, що може стати компенсацією за припинення транзиту», – зазначив Вітренко.

До цього, глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що новий транзитний контракт залежить від того, чи відмовиться Україна від перемоги в Стокгольмському арбітражі.

«До укладення нового контракту необхідно повністю врегулювати всі судові суперечки. А їх досить багато. І тут треба відзначити рішення Стокгольмського суду. Плюс ті рішення, які були прийняті українськими судами по так званій антимонопольній справі проти« Газпрому ». Ми пропонуємо такий нульовий варіант, який би повністю припинив всі судові позови, всі позови були б відкликані і була б підведена риска під всією цією історією», – наголосив Міллер.

Нагадаємо, угода з «Нафтогазом» на постачання і транзит російського газу через Україну закінчується в кінці 2019 року. Росія, Україна і ЄС на консультаціях в Брюсселі погодилися, що майбутній транзит газу з 2020 року може бути організований відповідно до європейського права, якщо Київ встигне імплементувати його положення до 1 грудня.

Нещодавно прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що Україна розраховує на отримання нового довгострокового контракту з «Газпромом», продовження контракту з транзиту на рік за старими правилами Україні не підходить

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло