Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Вперше в історії дві жінки вийшли у відкритий космос з борту МКС

Вперше в історії дві жінки вийшли у відкритий космос з борту МКС

Крістіні Кук і Джессіці Меїр доведеться пробути за бортом станції щонайменше 6,5 годин

Вперше в історії дві жінки вийшли у відкритий космос з борту МКС
фото pixabay.com

Відразу дві жінки в п'ятницю вперше в історії вийшли у відкритий космос з борту Міжнародної космічної станції (МКС). Це американські астронавти Крістіна Кук і Джессіка Меїр. Про це із посиланням на NASA, передає «Інтерфакс».  

Під час виходу американським астронавтам належить замінити зовнішній енергоблок на фермі станції, що вийшов з ладу Очікується, що їх перебування за бортом МКС триватиме, щонайменше, 6,5 годин.

У NASA відзначили, що з урахуванням нинішньої місії жінки за всю історію зробили 14 виходів у відкритий космос, перший з них зробила радянський космонавт Світлана Савицька в 1984 році.

6 і 11 жовтня Кук і американський астронавт Ендрю Морган зробили два з п'яти запланованих виходів у відкритий космос для продовження операції із заміни старих нікель-водневих акумуляторів на нові більш потужні літій-іонні акумулятори на опорному сегменті P6 ферми МКС, до якої кріпиться пара сонячних панелей .

Однак через один із зовнішніх енергоблоків, що відповідають за зарядку / розрядку акумуляторних батарей станції, який відмовив в минулі вихідні, NASA змушене було призупинити планові роботи за бортом МКС і зробити вихід в космос для проведення ремонту, яким і займуться Кук і Меїр. Незважаючи на збій, електропостачання станції залишається достатнім, проте несправність не дозволяє нової літій-іонної батареї, встановленої в цьому місяці на МКС, забезпечувати додаткову потужність.

Блоки зарядки / розрядки (BCDU) регулюють кількість заряду, яке надходить в акумуляторні батареї від сонячних панелей.

Шість нових акумуляторів, кожен вагою 194 кг, були доставлені на станцію 28 вересня японським вантажним кораблем HTV-8 (Kounotori 8 – «Білий лелека 8»). Перед початком операції акумулятори були витягнуті з «вантажівки» і підведені до місця монтажних робіт за допомогою дистанційної руки-маніпулятора станції Canadarm-2.

Відпрацьовані акумуляторні блоки будуть перенесені на японський вантажний корабель, який при сходженні з орбіти згорить в щільних шарах атмосфери.

Після завершення монтажу нових акумуляторів, термін служби яких становить десять років, вони будуть заряджатися від сонячних батарей МКС, передаючи станції енергію в ті періоди часу, коли вона знаходиться в тіні Сонця.

Нагадаємо: NASA планує з 2020 року відкрити Міжнародну космічну станцію для туристів. Очікується, що агентство з часом зможе організовувати відвідини станції для близько десяти космічних туристів. Їх доправлятимуть на МКС двома нетривалими місіями,

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті