Болгарія почала будувати інфраструктуру для транзиту газу другою гілкою «Турецького потоку»
Очікується, що роботи будуть завершені до 2020 року

Болгарія почала будувати інфраструктуру для транзиту газу по другій гілці газопроводу «Турецький потік». Про це повідомив глава МЗС Росії Сергій Лавров після переговорів з міністром закордонних справ Болгарії Катериною Захарієвою, передає «Інтерфакс».
За запевненням болгарської сторони, роботи завершаться в строк, до 2020 року, додав він. До цього часу газопровід «Балканський потік» досягне кордону Сербії, висловила надію Захарієва. Для Болгарії будівництво цього трубопроводу дозволить диверсифікувати джерела поставок газу, додала вона.
За словами болгарського міністра, будівництво «Балканського проекту» розпочалося 21 жовтня і в цей день пройшла урочиста церемонія за участю прем'єр-міністра і посла Росії.
Газотранспортний оператор «Булгартрансгаз» підписав контракт на будівництво трубопроводу з консорціумом Arkad у вересні. Цьому передувало півроку судових і адміністративних розглядів. Контракт з Arkad (включає італійську Arkad ABB S.p.A. і саудівську Arkad Engineering&Construction Company) оскаржував консорціум Development and Expansion in Bulgaria (GDEB, об'єднує компанії Bonatti S.p.A., Max Streicher S.p.A. і Completions Development Sarl).
Призначена для Європи друга нитку «Турецького потоку» розрахована на 15,75 млрд кубометрів газу на рік. З них 3,5 млрд кубометрів відведено для Болгарії, 2,5 млрд кубометрів – для Сербії, 6 млрд кубометрів – для Угорщини. Решта 3,75 млрд кубометрів можуть поставлятися в Словаччину і Австрію – до хаба в Баумгартені.
Днями перший заступник голови апарату уряду РФ Сергій Приходько відзначав, що будівництво сербської ділянки «Турецького потоку» йде за графіком і завершиться в грудні.
«Турецький потік» – проект експортного газопроводу з Росії до Туреччини через Чорне море і далі до кордону Туреччини з суміжними країнами. Перша нитка газопроводу призначена для турецького ринку, друга – для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи.
Нагадаємо: днями РФ повідомила,що почала заповнювати газом першу нитку «Турецького потоку».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].