Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Кожний другий банк може не пережити наступну економічну кризу – дослідження

Кожний другий банк може не пережити наступну економічну кризу – дослідження

Щоб впоратися з новими викликами, фінустанови мають вкладати кошти в технології

Кожний другий банк може не пережити наступну економічну кризу – дослідження
фото Shutterstock

Половина банків світу можуть не пережити наступну економічну кризу, стверджує в своєму дослідженні консалтингова компанія McKinsey «Останній піт-стоп. Час для сміливих кроків у кінці циклу». Такі кредитні організації можуть виявитися економічно нежиттєздатними, бо рентабельність їх капіталу відстає від витрат, розповідає Forbes.

У доповіді фірма підкреслює, що банки, які не зможуть «перевинайти свої бізнес-моделі», ризикують стати «виносками на полях історії», так як нові учасники ринку змінюють поведінку споживачів.

McKinsey в якості прикладу наводить американську Amazon і китайську Ping – ці технологічні компанії зуміли переманити у банків користувачів фінтех-послуг. Дослідники підкреслюють, що нові гравці звертають більшу увагу саме на ті сфери, які приносять банкам найбільший прибуток, – наприклад, еквайрінг (безготівкова оплата за товари і послуги пластиковими картами).

Кожний другий банк може не пережити наступну економічну кризу – дослідження

«Ми вважаємо, що знаходимося в самому кінці економічного циклу, і банки зараз мають робити сміливі кроки, тому що знаходяться не в найкращій формі. В кінці економічного циклу ніхто не може дозволити собі бити байдики», – заявив старший партнер McKinsey Каусік Ражгопал. Під «сміливими кроками» аналітики мають на увазі вкладення в розвиток технологій, набір ваги шляхом злиття з іншими організаціями та аутсорсинг.

Аналітики вказують, що банки сьогодні витрачають на інновації тільки 35% бюджету, призначеного на розвиток інформаційних технологій. У випадку з фінтех-стартапами цей показник перевищує 70%.

Перед банками, на думку аналітиків, також стоїть проблема укрупнення. McKinsey підкреслює:

«В майбутньому розміри, швидше за все, будуть мати більше значення, оскільки банки наближаються до технологічної гонки озброєнь».

Нагадаємо, один із найвідоміших інвесторів-мільярдерів вважає, що економіки вступають у природній спад, і ЦБ країн вже не в силах цього змінити.

Детально про те, які інновації впроваджують найбільші українські компанії та чи готові вони до викликів майбутнього читайте в матеріалі «Mind Innovation Index 2019: штучний інтелект, але піратський софт «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті