Депутати зареєстрували законопроєкт щодо запровадження обігу «зелених» облігацій в Україні
Ним передбачене комплексне врегулювання функціонування ринку деривативних фінінструментів і ринків капіталу та товарних ринків

У Верховній Раді зареєстровано депутатський законопроєкт, що запроваджує в Україні обіг зелених облігацій та встановлює правила для учасників цього ринку (№ 2284) . Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.
Окремі норми законопроєкту, зокрема, щодо правових засад емісії зелених облігацій в Україні, розроблено Держенергоефективності спільно із експертами проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» та Національною комісією із цінних паперів та фондового ринку.
Зокрема, статтею 22 законопроекту передбачається: – поняття зелених облігацій та екологічно чистих проектів (із визначенням конкретних напрямів, на які можуть спрямовуватись кошти, залучені від емісії таких облігацій); – коло емітентів зелених облігацій (із визначенням правового режиму для тих, хто реалізує або фінансує екологічно чисті проекти); – принципи розкриття інформації емітентами, процедури звітності та використання надходжень, що будуть залучені від інвесторів на фінансування та/або рефінансування витрат екологічно чистих проектів; – захист прав інвесторів, які вкладають кошти у зелені облігації.
«Як показує світова практика, запуск ринку зелених облігацій дає країнам доступ до великого пулу інвесторів і сприяє виконанню цілей та міжнародних зобов’язань у «чистій» енергетиці, енергоефективності, екології», – зазначили в уряді.
З метою стимулювання розвитку такого ринку в Україні та підвищення його інвестиційної привабливості Держенергоефективності також підготовлено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції запровадження ринку зелених облігацій в Україні та затвердження плану заходів щодо її реалізації», що опрацьовується із Міністерством енергетики та захисту довкілля України.
Зокрема, проект акту окреслює концептуальне бачення щодо організації та розвитку ринку зелених облігацій в Україні, а також дає підстави для розроблення інших нормативно-правових актів у цій сфері та проведення окремих організаційних заходів.
Найближчим часом вищезазначену концепцію та план заходів буде винесено на громадське обговорення.
Як зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту, його метою є комплексне врегулювання питань: – функціонування ринків деривативних (похідних) фінансових інструментів; – функціонування ринків капіталу та організованих товарних ринків, а також розбудови їх інфраструктури; – забезпечення захисту прав власників облігацій, зокрема, шляхом передбачення інституту зборів власників облігацій та колективного представника власників корпоративних облігацій, у відповідності до найкращих світових практик.
Законопроект визначає правові засади функціонування ринків капіталу та організованих товарних ринків в Україні, провадження професійної діяльності на зазначених ринках, врегульовує відносини, що виникають під час емісії та обігу цінних паперів, укладення й виконання деривативних контрактів та правочинів з ними.
Більше про те, кому може бути вигідно інвестування в цей фінансовий інструмент, читайте в матеріалі Mind: «Екологічні інвестиції: чи з’являться в Україні «зелені» облігації».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].