Мін’юст США розпочав кримінальну перевірку розслідування спецпрокурора по РФ

Мін’юст США розпочав кримінальну перевірку розслідування спецпрокурора по РФ

Поки неясно, в чому полягає можливий склад злочину

Мін’юст США розпочав кримінальну перевірку розслідування спецпрокурора по РФ
Роберт Мюллер
фото www.flickr.com/photos/goodreadsbiography/32631474387

Міністерство юстиції США перекваліфіковувало в кримінальну справу адміністративну перевірку обставин розслідування спецпрокурора по Росії Роберта Мюллера відносно можливих зв'язків американського президента Дональда Трампа з Кремлем. Про це повідомляє DW.

Поки неясно, в чому полягає можливий склад злочину. Зроблений крок, однак, дозволяє прокурорам направити фігурантам справи повістки з викликом для дачі показань, скликати велике журі присяжних для вирішення питання про пред'явлення звинувачень, а також висувати звинувачення федерального характеру.

За розпорядженням Генпрокурора (виконує в США також функції міністра юстиції – ред.) Вільяма Барра перевірку очолює федеральний прокурор Джон Дарем від штату Коннектикут. Він встановлює, чи були підстави для розслідування відносно Трампа, і вивчає роль, яку в ньому зіграли різні країни. Крім того, аналізується, чи були використані методи і прийоми збору інформації законними.

В рамках перевірки Дарем вже звертався за допомогою до британським і австралійським офіційним особам і двічі відвідував Італію, де в серпні і вересні зустрічався з представниками національної розвідки.

Як зазначають ЗМІ, коментуючи ситуацію, що склалася, не можна виключати, що Трамп використовує свої повноваження як глава американської адміністрації для переслідування своїх опонентів.

Нагадаємо: у вівторок, 1 жовтня, газета The New York Times з посиланням на два анонімні офіційних джерела повідомила, що Трамп під час телефонної розмови з прем'єр-міністром Австралії Скоттом Моррісоном звертався до нього з проханням допомогти Барру дискредитувати результати розслідування Мюллера

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло