Коболєв закликав ВР ухвалити закон про анбандлінг ГТС в цілому

Коболєв закликав ВР ухвалити закон про анбандлінг ГТС в цілому

Щоб до 1 січня 2020 року завершити сертифікацію ТОВ «Оператор ГТС України»

Коболєв закликав ВР ухвалити закон про анбандлінг ГТС в цілому
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв закликав парламент ухвалити  в цілому закон «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» (№2239-1), щоб до 1 січня 2020 року  завершити сертифікацію ТОВ «Оператор ГТС України». Про це Коболєв заявив під час засідання парламентського комітету  з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».

«Ухвалення цього законопроекту необхідне для вчасного завершення процесу відокремлення оператора ГТС від «Нафтогазу». Це, в свою чергу, вкрай важливо для виконання Україною міжнародних зобов’язань та збереження нашою країною транзиту газу», – зазначив Коболєв.

Він підкреслив, що Україні необхідно завершити сертифікацію ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) до 1 січня, коли завершиться дія чинного транзитного контракту з «Газпромом» – відтак, якомога швидше прийняття законопроекту №2239-1 Верховною Радою критично важливе.

Керівник «Нафтогазу» вчергове наголосив, що законопроект про анбандлінг гарантує збереження газотранспортної системи України у 100% державній власності та передбачає розширення контролю національного енергетичного регулятора над діяльністю ОГТСУ.

«ГТС буде збережена у державній власності – не передбачається жодних змін цього статусу. Вона знаходитиметься в управлінні оператора на підставі угоди господарського відання. В свою чергу, ОГТСУ – належатиме ПАТ «Магістральні газопроводи України», власником якого є Міністерство фінансів України», – сказав голова правління НАК «Нафтогаз України».

При тому він запропонував парламентарям зберегти можливість залучення міжнародних партнерів до управління ОГТСУ за погодженням з ВР. «Важливо зберегти право Верховної Ради, яке закріплене в законі «Про ринок природного газу», щодо залучення до ОГТСУ, за погодженням парламенту, партнерів з часткою до 49%. Це, з одного боку, не змінює суті – адже без рішення Верховної Ради нічого не відбудеться. Але, з точки зору перемовин з закордонними партнерами – ми залишаємо вікно можливостей та доводимо конструктивність наших підходів», – зазначив керівник «Нафтогазу».

Він зазначив, що «Газпром» активно залучає європейських партнерів до своїх проектів «Північний потік – 1» та «Північний потік – 2» та використовує це в якості аргументу на користь перенаправлення транзитних потоків газу з української ГТС у власні трубопровідні проєкти.

Нагадаємо, раніше парламент ухвалив у першому читанні в редакції уряду проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу (2239-1). За таке рішення проголосували 286 народних депутатів, проти – 18, утримались – 19, не голосували – 60.

Тоді, переконуючи депутатів підтримати таке рішення, прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив: «ми зараз маємо контракт на транспортування газу з Росії в Європу. Це дає нам можливість мати дохід в розмірі приблизно $3 млрд. Це правда і це надзвичайно важливий актив, який ми не повинні втратити. У нас є ситуація, коли цей контракт закінчується в кінці цього року. Росіяни хочуть не продовжувати цей контракт на тривалий термін. Для цього, в тому числі, вони будують свої потоки, про які ви дуже добре знаєте. Це не економіка, це політичні дії Російської Федерації для того, щоб створити на нас тиск. Ми в Україні заінтересовані в тому, щоб отримати наступний довгостроковий контракт, гарантований. Для цього нам потрібна підтримка європейських партнерів тому що ми разом знаходимося в переговорах. Для цього ми повинні привести нашого регулятора цієї системи до європейських правил і починати укладати угоду з росіянами на європейських правилах. Це, як сказала Юлія Володимирівна, передбачає розподіл транспортування від видобування і від торгівлі. Про це законопроєкт і нам дуже важливо сьогодні ухвалити його в першому читанні для того, щоб на наступному тижні їхати на переговори з росіянами з сильною позицією».

22 жовтня, як писав Mind, Україна, ЄС та РФ провели консультації щодо переговорів про транзит російського газу з 2020 року. Наступний етап тристоронніх переговорів про транзит газу відбудеться 28 жовтня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло