Джонсон вперше допустив, що йому не вдасться вивести Британію з ЄС 31 жовтня

Джонсон вперше допустив, що йому не вдасться вивести Британію з ЄС 31 жовтня

Прем’єр-міністр закликав провести дострокові вибори 12 грудня

Джонсон вперше допустив, що йому не вдасться вивести Британію з ЄС 31 жовтня
Борис Джонсон
фото www.flickr.com/photos/40884340@N02/34461923183

Прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон закликав провести дострокові вибори 12 грудня, щоб вивести Brexit з глухого кута, і вперше допустив, що йому не вдасться домогтися виходу Британії з Євросоюзу 31 жовтня. Про це повідомляє Reuters.

Джонсон повідомив в листі лідеру лейбористів Джеремі Корбіну, що дасть парламенту більше часу на схвалення угоди про Brexit, але законодавці повинні підтримати проведення виборів в грудні.

Корбін сказав, що дочекається рішення ЄС про відстрочку Brexit, повторивши, що підтримає вибори тільки після усунення загрози виходу Британії з блоку без угоди.

Однак, оскільки інші опозиційні партії проти виборів, Джонсону навряд чи вдасться домогтися зміни парламенту.

«Цей парламент відмовляється приймати рішення. Він не може відмовитися дозволити виборцям замінити його новим парламентом, який може приймати рішення», – написав Джонсон Корбін.

«Продовження цієї бездіяльності на 2020 рік буде мати небезпечні наслідки для компаній, робочих місць і основоположного довіри до демократичних інститутів, вже сильно потерпілого від поведінки парламенту з моменту референдуму. Парламент не може продовжувати тримати країну в заручниках».

Нагадаємо: раніше президент Європейської ради Дональд Туск рекомендує державам – членам ЄС задовольнити прохання Великобританії та відтермінувати її вихід з Європейського Союзу (Brexit). Таке рішення дозволить уникнути неврегульованого – тобто без угоди з ЄC – Brexit.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло