Фонд держмайна отимає 100% акцій ОГХК для подальшої приватизації
Капітальні інвестиції у ОГХК за останні чотири роки склали понад 1,2 млрд грн, інвестиції у обладнання та спецтехніку - майже 400 млн грн

Фонд державного майна України (ФДМУ) затвердив передачу 100% акцій «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» від Мінекономрозвитку під власне управління для подальшої приватизації. Про це повідомляє прес-служба ОГХК.
«Це стало наступним кроком у напрямку запланованого урядом продажу компанії на відкритому аукціоні. На час приватизації майно та всі акції ОГХК мають знаходитись під управлянням ФДМУ та на рахунках відомства», – коментує в.о. голови правління Об’єднаної гірничо-хімічної компанії Олександр Гладушко.
На думку керівника ОГХК, до ФДМУ товариство переходить з суттєвими надбаннями. За останні 2-3 роки, які ОГХК перебувала під керівництвом Мінекономрозвитку, було модернізовано виробничі фонди обох філій – «Вільногірський ГМК» та «Іршанський ГЗК» та отримала новий поштовх до розвитку.
Капітальні інвестиції за останні чотири роки склали понад 1,2 млрд грн, інвестиції у обладнання та спецтехніку – майже 400 млн грн. Вартість активів компанії з часу заснування до 2018 року збільшилася в більше ніж в 4 рази – з 800 млн грн до 3,4 млрд грн.
«Такого оновлення філії не відчували за свою багаторічну історію. Сподіваємося, що інвестор продовжить почату нами справу та виведе компанію на новий рівень розвитку», – говорить Гладушко.
У 2018 році чистий прибуток Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, згідно з результатами фінансового аудиту, склав 114,887 млн грн., чистий дохід від реалізації продукції – 3,214 млрд грн, вартість активів – 3,374 млрд грн.
За п’ять років присутності на титанових ринках світу ОГХК заробила майже 13 млрд грн доходу від реалізації продукції, а також сплатила державі та місцевим бюджетам понад 5 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.
Нагадаємо: у липні цього року представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що приватизація Одеського припортового заводу, Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, шахти «Красноліманська» та низки інших підприємств може бути проведена протягом кількох місяців.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].